nahoru

Zemětřesení v Japonsku si vyžádalo nejméně 8 mrtvých, další desítky lidí jsou pohřešovány

ČTK6. září 2018 • 10:30
Zemětřesení v Japonsku si vyžádalo nejméně 8 mrtvých, další desítky lidí jsou pohřešovány
foto: Reuters

Nejméně osm mrtvých a téměř 300 zraněných si podle nejnovější bilance vyžádalo silné zemětřesení, které dnes brzy ráno místního času zasáhlo jižní část nejsevernějšího japonského ostrova Hokkaidó. Dalších 30 až 40 lidí se především kvůli sesuvům půdy pohřešuje, informoval s odvoláním na japonská média zpravodajský server BBC.

Zemětřesení o síle 6,7 stupně udeřilo dnes v 03:08 místního času (středa 20:08 SELČ) a jeho epicentrum se nacházelo jihovýchodně od města Sapporo. Otřesy vycházely z hloubky asi 40 kilometrů.

Zemětřesení sice nevyvolalo vlnu cunami, na mnoha místech ale způsobilo sesuvy půdy. Podle agentury DPA se nejvíce lidí po sesuvech pohřešuje ve městě Acuma. Vláda již na pomoc zasaženým oblastem vyslala na 25.000 vojáků.

Další potvrzený ruský doping a Špotáková má díky tomu třetí titul mistryně světa

V důsledku zemětřesení se všech 5,3 milionu obyvatel ostrova Hokkaidó ocitlo bez elektřiny, uvedl japonský deník Asahi šimbun. Podle ministra hospodářství může plné obnovení dodávek trvat i týden. Řada domů byla silně poškozena. Narušena byla také doprava, uzavřena je řada silnic i letiště u města Čitose.

Úřady obyvatele zasažené oblasti varovaly před možnými následnými otřesy. "Často dochází k velkým otřesům, obzvlášť během dvou až tří dnů (po prvním zemětřesení)," uvedl podle agentury AFP zástupce japonského meteorologického ústavu.

Jižní část Japonska v minulých dnech sužoval tajfun Jebi, nejsilnější bouře, která zemi postihla za poslední čtvrtstoletí. Celkem zemřelo 11 lidí a dalších zhruba 470 jich bylo zraněno.

Studie OSN tvrdí, že Skandinávci patří mezi nejšťastnější lidi světa, pravda je ale jiná
Starosta Londýna bude viset v bikinách nad Westminsterem. Občanům vadí nárůst kriminality

ČTK


Klíčová slova: zprávy, Japonsko, zemětřeseníDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,970
22,920
29,820
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější