Starosta Londýna bude viset v bikinách nad Westminsterem. Občanům vadí nárůst kriminality | Reflex.cz
nahoru

Starosta Londýna bude viset v bikinách nad Westminsterem. Občanům vadí nárůst kriminality

Johana Kudrnová31. srpna 2018 • 14:50
Nafukovací posměšná figurína Sadiqa Khana
Nafukovací posměšná figurína Sadiqa Khana
• foto: 
Twitter

Londýňané se rozhodli originálním způsobem protestovat proti neschopnosti stávajícího starosty Sadiqa Khana bojovat s rostoucí kriminalitou. Crowdfundingová kampaň vybrala 58 000 liber na obřího nafukovacího Khana, který bude v sobotu dopoledne viset nad vládním Westminsterem. Město v únoru a březnu zaznamenalo vyšší počet vražd než New York. Za letošek jich pak metropolitní policie vyšetřovala již 81.

Nafukovací posměšná figurína Sadiqa Khana je odpovědí aktivistů na nafukovací mimino s tváří Donalda Trumpa, které britské hlavní město tento rok zdobilo v době návštěvy amerického prezidenta. Khan tehdy navzdory námitkám ze strany Trumpových podporovatelů protest povolil. Nyní aktivisté čekají, jak bude starosta reagovat na vlastní kritiku.

Khanova figurína je oděná do dámských dvoudílných žlutých plavek. Jedná se o narážku na starostovu kritiku reklamní kampaně propagující doplňky stravy. Khan se loni postavil proti tlaku nerealistických očekávání, které na cestující londýnské hromadné dopravy vytvářela postava hubené modelky ve žlutých plavkách.

Rodinné drama v Polsku: Čtrnáctiletá dívka konvertovala k islámu, rodiče o ni bojují

Obří nafukovací Khan se objeví nad Westminsterem v sobotu ráno. Starosta médiím vzkázal: „Jestli lidi mají chuť strávit sobotní dopoledne pozorováním mé osoby v plavkách, můžou to klidně udělat. Osobně si myslím, že žlutá mi moc nesluší.“

Organizátor protestu Yanny Bruere protestní akci zdůvodnil slovy: „Lidé se v Londýně necítí bezpečně a v bezpečí také nejsou.“ Kriminalita vzrostla přibližně o 10 % ve většině městských částech, včetně těch tradičně bohatých a bezpečných.

Řekni papeži ne! Irové skupují lístky na papežovu mši. Ukázat se na ní ale nehodlají. …

Khan se vůči nařčením z nečinnosti nicméně brání a upozorňuje, že kriminalita roste kvůli vládním škrtům v rozpočtu pro metropolitní policii. Od roku 2010 policie přišla o téměř miliardu liber. Město svými prostředky výpadek ve financování plně nahradit nemůže.

Labourista Sadiq Khan se starostou Londýna stal v roce 2016. Jeho předchůdcem ve funkci byl kontroverzní konzervativní politik Boris Johnson.

Čínský řidič sdílené taxislužby zavraždil a znásilnil zákaznici. Společnost pozastavila…
Táhni domů, estébáku. Babiš byl vypískán na pietní akci k srpnu 68 před Českým rozhlasem
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Edmund Hillary: Včelař z Nového Zélandu, který jako první zdolal Mount Everest
PREMIUM X Chyba mohla nastat kdykoliv, vzpomíná Jan Kolář na komentování přistání Apolla 11 na Měsíci
PREMIUM X Karel Zich: Český Elvis Presley, jehož zářnou kariéru předčasně ukončila smrt
PREMIUM X Situace Andreje Babiše: Co může premiér ve svém trestním stíhání použít jako záchrannou brzdu
PREMIUM X Zelený Raoul: Zeman zničil Nečase, Sobotku, Hamáčka... Teď je na řadě kůrovec!

Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější