Čínský řidič sdílené taxislužby zavraždil a znásilnil zákaznici. Společnost pozastavila své služby | Reflex.cz
nahoru

Čínský řidič sdílené taxislužby zavraždil a znásilnil zákaznici. Společnost pozastavila své služby

Tereza Stonišová27. srpna 2018 • 08:00
Čínský řidič sdílené taxislužby zavraždil a znásilnil zákaznici. Společnost pozastavila své služby
foto: Profimedia.cz

Čínský gigant ve sdílené ekonomice v oblasti taxislužby pozastavil momentálně své služby kvůli jednomu z řidičů, jehož policie zadržela jako podezřelého z vraždy a znásilnění dvacetileté dívky. Při výslechu se následně muž přiznal, že zákaznici během jízdy zavraždil. Čínské ministerstvo dopravy nyní po společnosti žádá, aby zajistila ve svých vozech bezpečí.

Sedmadvacetiletý řidič Zhong byl zadržen v neděli ráno, tedy pouze několik hodin poté, co byla dívka v jeho voze zavražděna. Poslední zpráva, kterou mladá žena stihla před svou smrtí odeslat, byla pro její kamarádku. Té psala o pomoc. Další zprávy se ale z jejího telefonu už neodeslaly, žena pak zřejmě ztratila vědomí.

Společnost Didi, která sdílenou taxislužbu provozuje, uvedla ve svém prohlášení, že řidič, který je nyní ve vazební věznici, nemá trestní minulost, zároveň však přiznala, že na něj byly v minulosti podávány stížnosti. Jedna z nich například vinila Zhonga z toho, že své pasažéry odvezl na vzdálené místo, kam nechtěli jet, a když zákazníci vystoupili z vozu, pronásledoval je až domů.

Policie zatím nesdělila, jak přesně k činu došlo, ani motiv pachatele. Již nyní však čínský gigant dočasně pozastavil své služby, což bude mít za důsledek mnohamilionové ztráty na jeho zisku. Didi patří ke světově nejvyužívanější sdílenou taxislužbu, alespoň podle dostupných čísel ukazující měsíční počet jízd. Ministerstvo dopravy společnost upozornilo, že chce, aby podnikl kroky k vyšší bezpečnosti svých klientů.

Přírodovědec Ferdinand Stolička: Smrt českého vědce a cestovatele je dodnes obestřena …
89 rodin z celkem 57 tisíců rozdělených Korejců se setkaly před zraky novinářů

 

 

 
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie
PREMIUM X Věda a technika, hipsteři
11. června 2019 • 14:05

Věda a technika, hipsteři

PREMIUM X Stojánek za tisíc dolarů
11. června 2019 • 14:03

Stojánek za tisíc dolarů

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější