nahoru

Americkým úřadům unikly snímky z pokoje, odkud střílel vrah v Las Vegas

ČTK, ref4. října 2017 • 14:10
Americkým úřadům unikly snímky z pokoje, odkud střílel vrah v Las Vegas
foto: Twitter

Britský bulvární server Daily Mail zveřejnil fotografie z hotelového pokoje v Las Vegas, odkud v noci na pondělí postřílel Stephen Paddock 58 lidí. Na uniklých fotografiích je vidět celý arzenál zbraní různě rozházených po pokoji. Podle policie si Paddock do pokoje přinesl celkem 23 zbraní.

Americká policie našla celkem 47 střelných zbraní na třech různých místech, kde se vyskytoval pachatel nedělního masakru v Las Vegas. Úřady uvedly, že 12 zbraní použitých při střelbě z hotelového pokoje na účastníky koncertu mělo na sobě zařízení umožňující upravit poloautomatickou zbraň na zbraň plně automatickou zajišťující rychlejší střelbu. Do USA se mezitím ze zahraničí vrátila přítelkyně lasvegaského střelce, kterou chce policie vyslechnout.

Zbraně byly nalezeny v hotelovém pokoji a na dvou místech, kde vrah Stephen Paddock pobýval. Byly zakoupeny v Nevadě, Utahu, Kalifornii a Texasu a šlo o směs pušek, pistolí a brokovnic. Žádná zbraň nebyla vyrobená podomácku.

Zástupce šerifa Kevin McMahill na tiskové konferenci řekl, že Paddock umístil do kukátka dveří svého hotelového pokoje kameru a další dvě instaloval do chodby, patrně aby viděl přicházet zásahovou jednotku. Jedna z těchto kamer byla v jídelním vozíku. Paddock pálil v sériích po dobu devíti až 11 minut.

ČTK, ref


Klíčová slova: zbraně, vražda, střelba, Las VegasDiskuse ke článku