Útok je aktem čirého zla, národ je ve smutku jednotný! Podívejte se na Trumpův projev ke střelbě v Las Vegas | Reflex.cz
nahoru

Útok je aktem čirého zla, národ je ve smutku jednotný! Podívejte se na Trumpův projev ke střelbě v Las Vegas

Martin Bartkovský, ČTK2. října 2017 • 18:50
Projev prezidenta USA Donalda Trumpa ke střelbě v Las Vegas při které zahynulo 50 lidí
• video: 
WH.gov, Martin Bartkovský

Za "akt čirého zla" označil dnes americký prezident Donald Trump střelbu v nevadském Las Vegas. V projevu v Bílém domě vyjádřil soustrast obětem, stejně jako například britská premiérka Theresa Mayová, německá kancléřka Angela Merkelová, český prezident Miloš Zeman či papež František. Při útoku střelce zahynulo nejméně 50 lidí, zraněných je více než 400. Podívejte se na Trumpův projev s českými titulky.

Trump už ráno na twitteru vyjádřil soustrast obětem a jejich rodinám. "Má nejhlubší soustrast a soucit patří obětem a rodinám obětí té strašlivé střelby v Las Vegas. Bůh vám žehnej," napsal šéf Bílého domu.

Nejhorší masová vražda v historii USA: Střelba v Las Vegas si vyžádala nejméně 50…

V pozdějším projevu poděkoval záchranářům za "zázračnou rychlost" jejich zásahu. Prezident zároveň oznámil, že ve středu Las Vegas navštíví, aby se setkal se záchrannými týmy a s pozůstalými. "Národ je nyní ve smutku a šoku jednotný," řekl Trump v krátkém smutečním projevu k novinářům. Na jejich otázky neodpověděl.

Rovněž na twitteru vyjádřila soustrast britská premiérka Mayová a prostřednictvím svého mluvčího také kancléřka Merkelová.

"Myšlenky Spojeného království patří obětem a záchranným službám, které reagují na ten otřesný útok v Las Vegas," uvedla Mayová.

"Jsme šokováni a hluboce otřeseni vraždami v Las Vegas. Tolik zmařených životů. Soucítíme a přejeme hodně sil přeživším," napsal mluvčí Merkelové Steffen Seibert.

Kondolenční dopis zaslal Trumpovi český prezident Miloš Zeman, který podle informace Hradu označil za původce útoku "zavrženíhodného fanatika".

"S lítostí jsem přijal zprávy o masakru v Las Vegas, který za sebou zanechal desítky obětí. Bohužel jde o další případ podlé masové vraždy spáchané zbraní zavrženíhodného fanatika. Rozumem nelze tento odporný čin pochopit," píše Zeman. "Dovoluji si jménem svým i jménem české veřejnosti projevit hlubokou soustrast především rodinám obětí a pozůstalým, ale i celému americkému národu," uvádí se v dopisu.

Papež František označil zabití více než 50 lidí za nesmyslnou tragédii. "S hlubokým zármutkem po vyslechnutí zprávy o střelbě v Las Vegas papež František zaslal ujištění o své duchovní blízkosti všem lidem, kteří byli zasaženi touto nesmyslnou tragédií," uvedl Vatikán v telegramu zaslaném biskupovi římskokatolické církve v Nevadě.

Ucpané letiště, kolabující MHD a naštvaní turisté. Podívejte se, jak v Praze…
Na Staroměstském náměstí vyrostly zábrany proti teroristům v autech. Test ukázal, že…

Martin Bartkovský, ČTKMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Babiš v důsledku demonstrace na Letné definitivně ztratil autoritu
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne
PREMIUM X Nejmladší z „chvilkařů“: Kdo je Kryštof Zapletal, jeden z hlavních organizátorů demonstrace na Letné?

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější