Nejhorší masová vražda v historii USA: Střelba v Las Vegas si vyžádala nejméně 50 mrtvých a 200 zraněných | Reflex.cz
nahoru

Nejhorší masová vražda v historii USA: Střelba v Las Vegas si vyžádala nejméně 50 mrtvých a 200 zraněných

ČTK2. října 2017 • 09:45

Noční střelba v Las Vegas v americkém státě Nevada si vyžádala nejméně 50 mrtvých a minimálně 200 zraněných. Uvedl to dnes šerif místní policie Joseph Lombardo a dodal, že jde o předběžnou bilanci. Jde o nejtragičtější střelbu do davu lidí v novodobých dějinách Spojených států.

Lombardo také zveřejnil totožnost muže, který střílel po účastnících koncertu country hudby z 32. podlaží blízkého hotelu. Jde o čtyřiašedesátiletého Stephena Paddocka, kterého policie zastřelila v hotelu. Předtím pachatel několik minut střílel po lidech. Policie už našla i ženu, která se se útočníkem v hotelu ubytovala a po které pátrala.

Lombardo zopakoval, že policie se domnívá, že Paddock jednal sám. Zatím policie nemá ani informace o tom, co ho k činu vedlo. Více by mohla zjistit od ženy, která patrně se střelcem pobývala v hotelu. Policie o ní však nehovoří jako o spolupachatelce.

Počtem mrtvých toto krveprolití překonalo dosavadní nejtragičtější střelbu do lidí v USA z loňského června. Muž, který se hlásil k takzvanému Islámskému státu (IS) tehdy v gay klubu v Orlandu zastřelil 49 lidí. Šlo také o nejhorší teroristický útok v USA od atentátů z 11. září 2001.

Počet teroristických útoků ve světě klesá, situace v Evropě se ale naopak zhoršuje

Lidé z místa konání nedělního nočního koncertu v Las Vegas při střelbě prchali v panice, zakopávali o sebe navzájem, někteří měli šaty od krve. "Lidé padali jako mouchy," řekl jeden ze svědků televizi CNN. Mnozí lidé se vrhali k zemi schválně, aby unikli kulkám. Koncert byl součástí několikadenního festivalu Route 91 Country Music Harvest.

Televize Fox News uvedla, že v době zahájení střelby v neděli kolem 22:45 místního času měl vystoupení zpěvák Jason Aldean. Z amatérských záběrů na internetu je slyšet, že koncert ještě několik sekund pokračoval i poté, co bylo jasně slyšet střelbu z automatické zbraně. Zpěvák i další umělci jsou podle televize CNN v pořádku.

Zatím nejsou informace o tom, zda jsou mezi mrtvými nebo zraněnými i cizinci. Las Vegas ale každý rok navštíví zhruba 3,5 milionu lidí z celého světa, uvedla agentura DPA.

Otto Warmbier mučen nebyl, tvrdí koroner, který zkoumal tělo studenta, jenž zemřel po…
Co když Američané provedou preventivní úder na Severní Koreu? Nepřítel má mnoho výhod

ČTK


Klíčová slova: USA, Las Vegas, střelba, terorismus


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Andrej Babiš vítězí. Zatím... Kdo ale stojí proti babišismu?
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější