Luxusní protiatomový kryt z dob studené války | Reflex.cz
nahoru

Luxusní protiatomový kryt z dob studené války

ref22. srpna 2016 • 18:00
Luxusní protiatomový kryt z dob studené války
foto: vegasinc.com

Během studené války se americká vláda snažila připravit občany na možnost jaderného konfliktu a usilovala, aby pokud možno pod každým domem měli jeho obyvatelé protiatomový kryt. Kryty byly samozřejmě většinou strohé a poskytovaly pouze základní potřeby k přežití. Obchodník z Las Vegas Girard Brown Henderson se však rozhodl jít cestou opačnou.

Pod běžným předměstským domkem na okraji Las Vegas Henderson  vybudoval kryt, který co do luxusu vybavení předčí dům nad sebou. Podzemní protiletecký kryt je vlastně třípokojový dům s kuchyní a koupelnou a další místností pro hosty.

Podzemní dům má verandu, jež se otevírá do falešné zahrady, která dům obklopuje. V zahradě jsou „vysázeny“ umělé stromy, podlaha je pokryta imitací trávníku a pro lepší iluzi jsou zdi krytu vyzdobeny panoramatem venkovské krajiny s lesy a pasoucím se dobytkem. Samozřejmě, že se zde dá i grilovat. „Venkovní“ osvětlení dokonce napodobuje střídání dne a noci.

Jak přežít útok? Seznam doporučených zásob
Jiří X. Doležal 22. srpna 2016 • 08:30

Jak přežít útok? Seznam doporučených zásob

New York 40. let očima slavného režiséra Stanleyho Kubricka
Martin Mrázek 18. srpna 2016 • 15:05

New York 40. let očima slavného režiséra Stanleyho Kubricka

Velká fotogalerie: Kdo jsou a co dělají děti Donalda Trumpa
Leila Chadalíková 20. července 2016 • 14:14

Velká fotogalerie: Kdo jsou a co dělají děti Donalda Trumpa

 

refVolby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,140
29,310
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější