nahoru

Little Donald: Syn prezidenta Trumpa čelí kyberšikaně. Nechte Barrona být, zlobí se Bílý dům

Leila Chadalíková 28. ledna 2017 • 13:00
Little Donald: Syn prezidenta Trumpa čelí kyberšikaně. Nechte Barrona být, zlobí se Bílý dům
foto: Reuters

První dítě v Bílém domě, které postřílí své spolužáky. Ten kluk určitě zapálí Oválnou pracovnu. Je to syn ďábla. Je neomalený po otci. Vypadá, že bude mučit kočky na trávníku před prezidentským sídlem. 

Desetiletý Barron William Trump, syn prezidentského páru Donalda a Melanie Trumpových, se stal terčem kyberšikany. Paradoxem je, že v rozhovoru se známou novinářkou Barbarou Waltersovou, jenž proběhl v rámci prezidentské kampaně před několika měsíci, pronesla Melania Trumpová, že už se rozhodla, na jaké téma by v případě, že se stane první dámou, ráda upřela svoji pozornost. Chtěla vzdělávat děti, ale i dospělé, jak se chovat na sociálních sítích, a zároveň se chtěla zaměřit na kyberšikanu.

Dnes je tomu týden od chvíle, kdy manželský pár prošel společně dveřmi Bílého domu, který se stal na následující čtyři roky jejich domovem. A jedna z nejdůležitějších apolitických věcí, jež se během tohoto období udály, je marný boj Bílého domu s kyberšikanou a zesměšňováním členů rodiny.

První dáma USA Melania Trumpová, jejíž životní příběh jsme vám přinesli ZDE, se stejně jako její jediný syn Barron kritice rozhodně nevyhnula. Jedná se však o dospělou osobou, která navíc není zesměšňována pro svůj vzhled nebo své jednání (alespoň ne ve velké míře), jako spíše pro buranské chování svého manžela. Hashtagem #freemelania, který se uchytil především na sociální síti Twitter, upozorňují uživatelé na to, že je podle nich Melania naprosto nešťastná žena, lapena v manželství, z něhož není úniku. Své domněnky doplňují důkazními fotkami a krátkými videi.

O tom, že nečekaně velkou kritiku sklízí také „First Boy of America“, jak se přezdívá malému Trumpovi, jsme vás informovali nedávno.

Nejvíce pozornosti vzbudil tweet scenáristky populární komediální show Sunday Night Live Katie Richové. Ta napsala, že Barron se zřejmě stane „prvním školním střelcem s domácí výukou“.

Proti tisícovkám komentářů se postavila Chelsea Clintonová, jež na svůj Twitter napsala: „Barron Trump si stejně jako všechny děti zasluhuje, aby byl prostě dítětem. Ochrana každého dítěte ale zároveň znamená také zpochybňovat kroky prezidenta USA, které by mohly dětem škodit.“ Její gesto jasně ukázalo, že i politickou volbou „znepřátelené“ rodiny se mohou spojit a vyzvat ke stejnému postupu i celou zemi.

Katie Richová následně svůj tweet smazala a omluvila se za něj.

Na situaci na sociálních sítích nakonec zareagoval také Bílý dům, jenž vydal prohlášení. „Stalo se už dlouholetou tradicí, že dětem prezidentů je umožněno vyrůstat mimo veřejnou pozornost. Bílý dům očekává, že tato tradice bude pokračovat. Děkujeme za spolupráci v této záležitosti.“Diskuse ke článku