Okamura v objetí s vlivnými kritiky uprchlíků a Islámu – Le Penovou, Wildersem či Frauke Petryovou | Reflex.cz
nahoru

Okamura v objetí s vlivnými kritiky uprchlíků a Islámu – Le Penovou, Wildersem či Frauke Petryovou

Daniel Baret22. ledna 2017 • 18:30
Okamura v objetí s vlivnými kritiky uprchlíků a Islámu – Le Penovou, Wildersem či Frauke Petryovou
foto: Facebook Tomia Okamury

Poslanec Tomio Okamura se v těchto dnech ocitl v „objetí“ s významnými evropskými politiky, kteří stále více ovlivňují dění na kontinentu. Díky tomu, že je od ledna minulého roku členem skupiny „Evropa národů a svobody“, se dostal na konferenci v německém Koblenci na jedno pódium s francouzskou prezidentskou kandidátkou Marine Le Penovou, možným vítězem březnových nizozemských voleb Geertem Wildersem či populární šéfkou Alternativy pro Německo Frauke Petryovou.


Členy organizace „Evropa národů a svobody“ je sedm stran, které mají poslance v Evropském parlamentu, dále dva nezávislí europoslanci a Okamurova česká Strana svobody a přímé demokracie. Loni měla skupina konferenci v Miláně, letos v Koblenci.

Rána pro Merkelovou: CDU opustila kvůli migraci Erika Steinbachová, jedna z…

Přestože politický establishment a média jsou k těmto stranám velmi kritické (to samé se děje i v případě amerického prezidenta Donalda Trumpa, který ale svým vítězstvím zásadně změnil politické poměry sil ve světě), jejich vliv je stále větší.

Nejznámější evropský kritik islámu Geert Wilders může vyhrát v březnu parlamentní volby.  Marine Le Penová se podle všeho dostane do druhého rozhodujícího kola francouzských prezidentských voleb v květnu. A Frauke Petryová, předsedkyně Alternativy pro Německo, dovede tuto stranu v září poprvé do parlamentu. Průzkumy ukazují, že AfD je dnes třetí nejsilnější politická formace u našich sousedů. Silní jsou i Svobodní v Rakousku, kteří mají podporu 35 procent voličů a také mohou příští rok vyhrát volby.

Tvrdý kritik islámu a EU, Geert Wilders, vede dva měsíce před volbami v Nizozemsku

Všechny tyto strany se vyznačují vášnivou kritikou islámu, jsou zaměřeny proti uprchlíkům (nebo chtějí zásadně změnit zákony o migraci) a rázně vystupují i proti přebujelé byrokratické Evropské unii.

Přestože jsou médii označovány za krajní pravici, tak jejich ekonomický program se dost liší a obsahuje někdy až levicové prvky.

Proti konferenci v německém Koblenci se konaly demonstrace a účastníky setkání chránila tisícovka policistů.

Tomio Okamura se samozřejmě fotkami ze setkání s významnými evropskými politiky nezapomněl pochválit na svém facebookovém profilu.

70 procent Němců chce zakázat muslimské burky, v Británii je to polovina lidí, ale v…
Vraždy, korupce, islamisté i chtíč, to je nový seriál o Evropské unii a Bruselu

Daniel BaretVybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie
PREMIUM X Věda a technika, hipsteři
11. června 2019 • 14:05

Věda a technika, hipsteři

PREMIUM X Stojánek za tisíc dolarů
11. června 2019 • 14:03

Stojánek za tisíc dolarů

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější