Vraždy, korupce, islamisté i chtíč, to je nový seriál o Evropské unii a Bruselu | Reflex.cz
nahoru

Vraždy, korupce, islamisté i chtíč, to je nový seriál o Evropské unii a Bruselu

Daniel Baret21. ledna 2017 • 18:30
Vraždy, korupce, islamisté i chtíč, to je nový seriál o Evropské unii a Bruselu
foto: imdb.com/Johan Voets

Brusel, hlavní sídlo Evropské unie, je tajemné město plné agresivních zločinců, nenasytných lobbistů, zkorumpovaných politiků a radikálních muslimů, kteří chtějí šířit zlo. Realita? Fikce? Na to odpovídá nový nizozemský seriál „Brussel“, jehož první díl byl odvysílán v pátek večer. Přestože zatím běží pouze na placené televizi nizozemského mobilního operátora KPN, všimla si ho některá evropská média, protože některé osoby se v něm podle všeho poznají.

V seriálu, který bude mít 10 pokračování, například vystupuje mimořádně samolibý předseda Evropské komise se jménem Jean-Marie. Skutečný šéf komise se „zcela náhodou“ jmenuje Jean-Claude (Juncker). Rejdy v Bruselu pak probíhají na pozadí velkého kšeftu s plynem, do kterého je zapleten i ruský oligarcha. Zajímavé je, že v seriálu se objevuje i postava s českým jménem František Král.

VIDEO: Upoutávka na seriál BrusselVIDEO YouTube.com

Podle webu Politico se za určité motto nového seriálu dá pokládat toto prohlášení: „Každý, kdo přichází do Bruselu, je vedený pomstou či láskou, nebo obojím.“ Scénář napsal Nizozemec Leon de Winter, který je známý svým velmi jízlivým komentováním Evropské unie, tamních byrokratických elit či problémů s migrací. Inspiroval se známým americkým seriálem „House of Cards“, který v hlavní roli s Kevinem Spaceyem umně popisuje politické intrikaření ve Washingtonu. Režisérem „Brusselu“ je pak Arno Dierickx.

Sebevražda Západu: Čísla a data dokazují propojení islamismu, terorismu a migrace

Loni v březnu při natáčení seriálu v belgickém hlavním městě zaútočili islámští teroristé na letiště a metro, čehož tvůrci také využili. Jejich pocity z reakcí na atentát byly ale rozporuplné. „Byl jsem ohromen dvojitou perspektivou a nerovnováhou, kterou jsem viděl na náměstí, kde lidi zapalovali svíčky a kladli kytky na počest obětí. Bylo to ale šílené, protože truchlících bylo méně než stovek novinářů a jejich automobilů sloužících pro satelitní vysílání. Novináři tam působili jako rušivý element,“ říká režisér Dierickx.

Seriál vyrobila společnost Endemol Shine pro placenou internetovou televizi telekomunikační společnosti KPN, která po vzoru Netflixu či Amazonu experimentuje s výrobou původního obsahu. Zda bude „Brussel“ prodán do zahraničí není zatím známo, ale dá se to předpokládat.

Obří asiat ovládl Prahu. Reklama na čínský telefon natáčená v Česku budí rozpaky
Génius Einstein. Seriál o slavném vědci natáčený v Česku se představuje v první ukázce

Daniel BaretMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Andrej Babiš vítězí. Zatím... Kdo ale stojí proti babišismu?
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější