Génius Einstein. Seriál o slavném vědci natáčený v Česku se představuje v první ukázce | Reflex.cz
nahoru

Génius Einstein. Seriál o slavném vědci natáčený v Česku se představuje v první ukázce

Martin Bartkovský18. ledna 2017 • 15:30

V Praze momentálně vrcholí natáčení velkolepého seriálu stanice National Geographic. Slavného vědce si v mladém věku zahraje anglický básník a muzikant Johnny Flynn, v pozdějším věku se role zhostí Oscarem ověnčený Geoffrey Rush. Podívejte se na první ukázku s českými titulky.

Životopisný hraný příběh o deseti epizodách bude letos vysílat televizní stanice National Geographic. Podle slov tvůrců v případě Einsteina dovypráví příběh o tom, jak geniální úředník nemohl v počátcích kariéry najít práci či získat doktorát, jak došel k teorii relativity, utíkal před nacismem a řešil milostnou rozpolcenost mezi manželkou Elsou a milenkou Betty.

Alberta Einsteina ztvární v různých etapách života herci Johnny Flynn a Geoffrey Rush.Alberta Einsteina ztvární v různých etapách života herci Johnny Flynn a Geoffrey Rush.Foto Facebook.com/Koláž reflex.cz

Seriál vzniká na motivy biografie od slavného životopisce Waltera Isaacsona, jenž podobně zpracoval životní cestu Steva Jobse či Benjamina Franklina. České diváky určitě potěší lokace, v nichž se Einsteinův příběh odehrává. Filmaři totiž natáčeli nejen v Praze, ale i v Liberci, Průhonicích, Jablonci nad Nisou nebo na Lokti.

První díl seriálu natočil oscarový režisér Ron Howard (Apollo 13, Čistá duše), další dvě epizody dostal na starost zkušený seriálový tvůrce James Hawes (Doctor Who, Black Mirror). Ve vedlejších rolích se dále představí Emily Watsonová či Seth Gabel. Natáčení by mělo skončit v únoru, premiéra prvního dílu je plánovaná na letošní jaro.

Obří asiat ovládl Prahu. Reklama na čínský telefon natáčená v Česku budí rozpaky
Medvědodlak vede bandu sovětských superhrdinů. Video odhaluje bizarní podobu ruských …
Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Karel Zich: Český Elvis Presley, jehož zářnou kariéru předčasně ukončila smrt
PREMIUM X Situace Andreje Babiše: Co může premiér ve svém trestním stíhání použít jako záchrannou brzdu
PREMIUM X Zelený Raoul: Zeman zničil Nečase, Sobotku, Hamáčka... Teď je na řadě kůrovec!
PREMIUM X JXD: Tachyonová komora funguje! Kouřím o cigaretu méně!
PREMIUM X Jako kůl v plotě: Vystoupení, které vstoupilo do dějin české politiky. Znamenalo začátek konce komunismu

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější