nahoru

Génius Einstein. Seriál o slavném vědci natáčený v Česku se představuje v první ukázce

Martin Bartkovský 18. ledna 2017 • 15:30
VIDEO: Seriál Genius o životě Alberta Einsteina se natáčel v Česku
• video: 
YouTube.com

V Praze momentálně vrcholí natáčení velkolepého seriálu stanice National Geographic. Slavného vědce si v mladém věku zahraje anglický básník a muzikant Johnny Flynn, v pozdějším věku se role zhostí Oscarem ověnčený Geoffrey Rush. Podívejte se na první ukázku s českými titulky.

Životopisný hraný příběh o deseti epizodách bude letos vysílat televizní stanice National Geographic. Podle slov tvůrců v případě Einsteina dovypráví příběh o tom, jak geniální úředník nemohl v počátcích kariéry najít práci či získat doktorát, jak došel k teorii relativity, utíkal před nacismem a řešil milostnou rozpolcenost mezi manželkou Elsou a milenkou Betty.

Alberta Einsteina ztvární v různých etapách života herci Johnny Flynn a Geoffrey Rush. Alberta Einsteina ztvární v různých etapách života herci Johnny Flynn a Geoffrey Rush.Foto Facebook.com/Koláž reflex.cz

Seriál vzniká na motivy biografie od slavného životopisce Waltera Isaacsona, jenž podobně zpracoval životní cestu Steva Jobse či Benjamina Franklina. České diváky určitě potěší lokace, v nichž se Einsteinův příběh odehrává. Filmaři totiž natáčeli nejen v Praze, ale i v Liberci, Průhonicích, Jablonci nad Nisou nebo na Lokti.

První díl seriálu natočil oscarový režisér Ron Howard (Apollo 13, Čistá duše), další dvě epizody dostal na starost zkušený seriálový tvůrce James Hawes (Doctor Who, Black Mirror). Ve vedlejších rolích se dále představí Emily Watsonová či Seth Gabel. Natáčení by mělo skončit v únoru, premiéra prvního dílu je plánovaná na letošní jaro.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.