nahoru

Medvědodlak vede bandu sovětských superhrdinů. Video odhaluje bizarní podobu ruských „Avengers“

Martin Bartkovský 16. ledna 2017 • 17:30
Video se připravuje ...
VIDEO: Ruský film Ochránci (Zaščitniki) jde do kin v únoru 2017
• video: 
YouTube.com

Zrodila je studená válka. I když pocházejí z různých koutů Sovětského svazu, mají jedno společné – ovládají superschopnosti, které mají ochránit Rusko před devastujícím útokem nepřátelské armády klonů. Tak zní základní zápletka filmu Ochránci (Zaščitniki), kteří z traileru působí jako jakási východní verze amerických Avengers. Podívejte se na „velkolepou“ ukázku s českými titulky.

Ler (což v arménštině znamená skála) dokáže pohnout horou, Ursus se mění v medvěda, Khan mistrně ovládá všechny druhy čepelí a Xénie se umí zneviditelnit. Všichni jsou výsledkem pokusů, jež na nich prováděla organizace Patriot během studené války. Dlouhá léta žili v ústraní, ale nyní se musí spojit, aby ochránili Rusko před superpadouchem a jeho armádou klonů.

Podle ukázky jde o jakousi kombinaci X-Manů, Avengerů a Fantastické čtyřky. Už z vizuálních efektů je patrné, že rozpočtem se svým americkým vzorům ani zdaleka nepřibližují. Ochránci stojí 300 miliónů, což je rozpočet podobný, s jakým se točí velkofilmy v Hollywoodu. Jenže zatímco u amerických filmů je částka v dolarech, v Rusku je to v rublech, tudíž měli východní filmaři na celou parádu asi padesátkrát méně.

Na sociálních sítích lidé zesměšňují podobu Ursuse Na sociálních sítích lidé zesměšňují podobu UrsuseFoto Facebook.com
Díky tomu pak některé akční scény působí téměř jako parodie a na sociálních sítích už přirovnávají Ursa k Ivánkovi z Mrazíka. Navíc síly superhrdinů mají být podle režiséra alegoriemi na hlavní charakteristické rysy odvážného sovětského lidu během studené války, takže se z toho rýsuje i slušná domácí agitka. Zajímavostí je, že se část bojových scén s „cizím nepřítelem“ natáčela i na Ruskem anektovaném Krymu.

Podívejte se na ukázku filmu s českými titulky a posuďte sami. Film by měl jít do ruských kin na konci února, data projekcí v zahraničí nejsou známa. I když film ještě žádný divák neviděl, už se připravuje druhý díl. Ten by měl vzniknout v koprodukci s čínskou společností Turbo Films. 

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.