Řekové mají dnes zprávy jen z rozhlasu a internetu, TV stávkují | Reflex.cz
nahoru

Řekové mají dnes zprávy jen z rozhlasu a internetu, TV stávkují

ČTK10. září 2016 • 15:30
Řekové mají dnes zprávy jen z rozhlasu a internetu, TV stávkují
foto: Shutterstock

Řečtí televizní reportéři vstoupili do 24hodinové stávky kvůli obavám z masového propouštění v tomto sektoru. Dnes tak má v zemi fungovat z médií jen rozhlas a zpravodajské internetové portály. Informovala o tom agentura DPA. Podle ní tak nebude televizí přenášen ani večerní projev řeckého premiéra Alexise Tsiprase k hospodářským otázkám, k němuž odbory svolaly na večer demonstrace.

Důvodem stávky je sporná aukce z počátku září, v níž vláda udělila licence na deset let pouze na čtyři televizní kanály. Počet soukromých televizních stanic se tak sníží o polovinu. Podle největších řeckých novinářských odborů ESIEA přijdou o práci stovky novinářů a techniků.

Řecká vláda aukci hájí s tím, že se tak omezí korupce v médiích a zlepší kontrola. Čtyři televizní stanice jsou podle ní tak akorát, aby se v ekonomické krizi uživily na řeckém trhu. Podle odpůrců tak vláda odstranila své kritiky a dala licence magnátům, kteří budou dělat zpravodajství v její prospěch.

Zrušte policii, novináři stačí!
Mav 8. února 2016 • 21:22

Zrušte policii, novináři stačí!

Aukcí na televizní licence se má tento měsíc zabývat i nejvyšší soud. Stížnost k němu podalo několik televizních stanic, které požadují anulování aukce.

V Řecku přistál turecký vojenský vrtulník, pasažéři žádají azyl
MIROSLAV CVRČEK: Tři důležité nesmysly a chyby záchrany, které ještě přijdou Řecko draho

ČTK


Klíčová slova: řecko, stávka, média, vláda, televizeDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,690
22,540
28,720
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější