nahoru

Rusko slíbilo předložit Západu důkazy o ukrajinské "diverzi" na Krymu

ČTK15. srpna 2016 • 12:10
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov
• foto: 
Profimedia.cz

Rusko je připraveno poskytnout západním zemím důkazy o údajném ozbrojeném vpádu Ukrajinců na anektovaný Krym. Německému ministru zahraničí Franku-Walteru Steinmeierovi to dnes v Jekatěrinburgu řekl jeho ruský protějšek Sergej Lavrov. Moskva minulý týden obvinila Kyjev, že zosnoval vpád svých "diverzantů" na poloostrov, při němž přišli o život dva ruští vojáci.

Po jednání se Steinmeierem Lavrov řekl, že akce ukrajinské vojenské rozvědky byla předem dlouhodobě připravovaná. Incident vyvolal prudké zvýšení napětí a obavy před novým rusko-ukrajinským konfliktem. Spekulace o tom, že Rusko přeruší diplomatické styky s Ukrajinou, ale Lavrov dnes odmítl. "Na tom nikdo nemá zájem," prohlásil.

Cílem ukrajinské akce bylo podle ruského ministra destabilizovat situaci na Krymu. Moskva kvůli zvýšenému napětí podle dřívějších zpráv uzavřela čtyři z pěti hraničních přechodů a zablokovala na severu poloostrova internetové spokojení. O víkendu se ale už podle Kyjeva situace uklidnila a blíží se normálu.

Ruský antiteroristický zákon už má první oběť. Je to hnutí Hare Krišna

Podle ruských médií Lavrov a Steinmeier diskutovali o možnosti obnovit jednání takzvané normandské skupiny, která sdružuje Rusko, Ukrajinu, Německo a Francii. Nejvyšší ruský představitel Vladimir Putin minulý týden po krymském incidentu prohlásil, že schůzka skupiny na nejvyšší úrovni, plánovaná na září do Číny, nemá za nynějších okolností smysl.

Mladí Rusové si dělají legraci sami ze sebe. Takhle by vypadaly seriály, kdybychom je…
Ukrajinští "diverzanti" se pokusili zaútočit na Krym, tvrdí Moskva

ČTK


Klíčová slova: Rusko, Ukrajina, Krym, diverzeDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,410
21,770
28,600
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější