Ukrajinští "diverzanti" se pokusili zaútočit na Krym, tvrdí Moskva | Reflex.cz
nahoru

Ukrajinští "diverzanti" se pokusili zaútočit na Krym, tvrdí Moskva

ČTK10. srpna 2016 • 15:34
Situace na okupovaném Krymu je nepřehledná - ilustrační snímek
Situace na okupovaném Krymu je nepřehledná - ilustrační snímek
• foto: 
ČTK

Ukrajinské speciální síly se pokusily vtrhnout na Krym, který anektovalo Rusko, a zabily dva lidi. Oznámila to dnes ruská média s odvoláním na informace ruských tajných služeb. Dva pokusy ukrajinských "diverzních a teroristických sil" o útok prý odrazily ozbrojené síly ruské kontrarozvědky FSB. Kyjev informaci Moskvy označil za vymyšlenou.

Při zadržení "teroristů" podle FSB zahynuli dva ruští vojáci. Jeden ukrajinský útočník byl údajně dopaden a vypovídá. Cílem útoku, k němuž došlo v noci ze soboty na neděli a znovu v pondělí, bylo podle informací z Ruska poškodit důležitou infrastrukturu na poloostrově a destabilizovat situaci na Krymu před zářijovými parlamentními a místními volbami. Členy "diverzní skupiny" byli prý Ukrajinci i etničtí Rusové.

Mluvčí ukrajinské zpravodajské služby ruská obvinění popřel. "Je to vymyšlená informace," řekl agentuře Reuters.

USA by podle Trumpa měly uznat anexi Krymu, zlepší-li to vztahy s Ruskem

Situace na hranici mezi Ukrajinou a okupovaným Krymem je nepřehledná. Počátkem týdne Rusko bez vysvětlení uzavřelo tři ze čtyř hraničních přechodů. V pondělí na severu Krymu přestalo fungovat internetové spojení, podle operátorů na žádost "ruských státních orgánů".

V médiích se objevily nepotvrzené zprávy, že Rusko přesouvá k hranici mezi Ukrajinou a anektovaným Krymem vojenské jednotky. Podle ukrajinského ministerstva obrany začaly počátkem týdne na severu Krymu ruské vojenské manévry.

Budete v hledáčku ruských raket, pohrozil Putin Polsku a Rumunsku

Ruská státní agentura TASS dnes oznámila, že ostraha krymské hranice byla zesílena a na ostrově bylo zvýšeno zabezpečení veřejných míst a objektů infrastruktury.

Rusko anektovalo ukrajinský poloostrov na jaře 2014 po spěšně zorganizovaném referendu. Začlenění Krymu drtivá většina států neuznala.

Další lekce ruské propagandy: Krym podle ní jen vzkvétá, na plážích se sluní turisté
Že je Krym Ukrajina? Rus dostal dva roky natvrdo za sdílení článku v sociální síti

ČTK


Klíčová slova: Rusko, Krym, UkrajinaDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,700
22,470
28,680
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější