nahoru

Další lekce ruské propagandy: Krym podle ní jen vzkvétá, na plážích se sluní turisté

sto 27. března 2016 • 13:00
Další lekce ruské propagandy: Krym podle ní jen vzkvétá, na plážích se sluní turisté
foto: reprofoto Anothercrimea.com

Ukrajinské ministerstvo zahraničí odsoudilo ruský projekt s názvem “Jiný Krym”. K dvouletému výročí ruské anexe poloostrova Krym se tento videoprojekt snaží ukázat Krym “bez ideologických bariér”. Opak je ale pravdou. 

O ideologické bezbariérovosti nového ruského projektu, pořizovaného převážně z bezpilotních dronů, však nelze být ani řeč.

Obrázky, které již byly zveřejněny, ukazují například turisty, kteří se spokojeně opalují na kdysi vyhlášených krymských letoviscích. O něčem takovém však nemůže být ani řeč. Krymský poloostrov se potýká dva roky od anexe s druhou největší inflací na světě, neustále je problém s hotovostními penězi i dodávkami potravin.

 

Problém fotografů/kameramanů s drony, kteří projekt vytváří, je podle ukrajinského ministerstva zahraničí ještě jeden: “Fotografové porušili podmínky pohraničních kontrol. Ti, kdo se chtějí dostat na okupovaný poloostrov, se musí zaregistrovat na tzv. dočasných checkpointech. Dělají to například všichni zahraniční novináři, aby se sem dostali,” uvedl pro server Ukraine Today pracovník ministerstva zahraničí. “Nic takového ale fotografové neudělali,” dodává.

 

Další problém je pak také se způsobem zobrazování, pro něž se projektanti rozhodli. Podle informací zmíněného ukrajinského serveru jsou na fotografiích z projektu jen smějící se spokojení lidé, turisté, nové a opravené budovy a moderně vypadající komplexy. Materiál zřejmě poslouží pouze k další propagaci anexe Krymu v Rusku a k podpoře prezidenta Vladimira Putina.

 

stoZastavte drahotu s PREMIUM+


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.