Cannes zakázalo muslimkám nosit na pláž plavky zakrývající celé tělo | Reflex.cz
nahoru

Cannes zakázalo muslimkám nosit na pláž plavky zakrývající celé tělo

ČTK12. srpna 2016 • 12:30
Cannes zakázalo muslimkám nosit na pláž plavky zakrývající celé tělo
foto: Profimedia.cz

Francouzské letovisko Cannes zakázalo nosit na pláži speciální plavky pro muslimské ženy zvané burkiny, které zahalují celé tělo včetně hlavy. Podle tamní radnice by tento oděv mohl rušit veřejný pořádek v situaci, kdy se země vzpamatovává z teroristických útoků spáchaných radikálními islamisty. Dnes o tom informovala agentura AP.

Starosta Cannes David Lisnard vydal vyhlášku, která zakazuje plážové oděvy, jež "nerespektují dobré mravy a sekularismus". Burkiny podle něj spadají pod tento zákaz. "Plavky, které ostentativně dávají najevo náboženskou příslušnost, zatímco Francie a její náboženská místa jsou terčem teroristických útoků, by mohly vytvořit hrozbu narušení veřejného pořádku," uvedl.

Před měsícem se terčem teroristického útoku stalo jihofrancouzské Nice, kde atentátník najel nákladním autem do davu lidí a 85 jich zabil. Před třemi týdny vtrhla dvojice muslimů, kteří se hlásili k teroristické organizaci Islámský stát, do kostela v Normandii, kde zavraždila pětaosmdesátiletého kněze, než je policisté zastřelili.

Ve Francii bude mít nevyléčitelný pacient právo odmítnout léčbu a zemřít, aniž by došlo…

Radnice v Cannes vydala vyhlášku zakazující burkiny ve čtvrtek s platností na celý srpen. Lidem, kteří nařízení poruší, hrozí pokuta ve výši 38 eur (1030 Kč).

Francie v roce 2011 jako první evropská země zakázala zahalování obličeje na veřejných prostranstvích, tedy fakticky zakázala nošení nikábu či burky na veřejnosti. Na burkiny se tento zákaz nevztahuje, protože plavky ponechávají odkrytý obličej.

Francie uzavřela 20 mešit, ve kterých imámové šířili radikální islám. Další budou …
Teroristé zásadně změnili letošní cíle turistů. Španělsko a Portugalsko trhají rekordy

ČTK


Klíčová slova: Cannes, Francie, burkiniDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,650
22,690
28,850
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější