nahoru

Teroristé zásadně změnili letošní cíle turistů. Španělsko a Portugalsko trhají rekordy

Daniel Baret 3. srpna 2016 • 08:00
Lidé v šoku po útoku na promenádě v Nice
Lidé v šoku po útoku na promenádě v Nice
• foto: 
AP

Obavy z terorismu, neklidu, chaosu a napjatých mezinárodních vztahů letos vyhnali část turistů z Turecka, Egypta, Tuniska i Francie. Právě proto zažívají Španělsko a Portugalsko rekordní nápory zahraničních návštěvníků. Dokonce v těchto zemích existují místa, kde už místní úřady víc hostů nechtějí.

Za prvních šest měsíců letošního roku přijelo do Španělska 33 milionů návštěvníků, což je o 11,7 procenta více než za stejné období roku 2015. Nejvíce, až 8 milionů, jich bylo z Velké Británie. Následují Němci a Francouzi. Britů bylo dokonce o 17 procenta více, protože ti teď téměř nelétají do letovisek severní Afriky. Informovala o tom španělská sekce známého webu The Local.

Loni bylo Španělsko třetí nejnavštěvovanější zemí světa a letos očekává více než 70 milionů turistů.

Nejoblíbenějším regionem Španělska je Katalánsko, především Barcelona a okolí. Pak Mallorca, Ibiza a Kanárské ostrovy.

Rekordní počty turistů očekává tento rok také Portugalsko, které už loni zaznamenalo rekordních 10,2 milionu návštěvníků.

Zajímavé je, že na Pyrenejském poloostrově jsou zájezdy i pobyt dražší než v Turecku, Egyptě či Tunisku, ale turisté zjevně dávají přednost pocitu větší bezpečnosti.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.