nahoru

Francie uzavřela 20 mešit, ve kterých imámové šířili radikální islám. Další budou následovat

Daniel Baret 4. srpna 2016 • 13:20
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
• foto: 
Profimedia.cz

Francouzské ministerstvo vnitra si po několika velkých teroristických útocích, které spáchali radikální islamisté, posvítilo na některé mešity v zemi, ve kterých bylo šířeno radikální muslimské učení – salafismus. Právě k němu se většina teroristů hlásí. Proto bylo zatím uzavřeno 20 mešit.

„Ve Francii není místo pro ty, kteří v rámci mešit nebo modliteben vzývají nenávist. Dvacet mešit bylo proto uzavřeno a další budou uzavřeny brzy,“ oznámil tento týden na tiskové konferenci francouzský ministr vnitra Bernard Cazeneuve.

Tato informace přišla krátce poté, co francouzský premiér Manuel Valls prohlásil, že by se dočasně mělo zamezit zahraničnímu financování mešit v zemi.

Podle předsedy vlády není toto financování transparentní a může sloužit k vzestupu radikalismu, protože někteří imámové vyzývají muslimy k zabíjení nevěřících.

Uzavření mešit přichází po několika velkých útocích spáchaných islámskými fundamentalisty včetně nedávné vraždy katolického kněze v Normandii.

Celkem je ve Francii kolem 2500 mešit a modliteben pro muslimy.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější komentáře