Genderové šílenství: Anglické školy povolily pětiletým klukům uniformy se sukní | Reflex.cz
nahoru

Genderové šílenství: Anglické školy povolily pětiletým klukům uniformy se sukní

bar14. června 2016 • 12:59
Genderové šílenství: Anglické školy povolily pětiletým klukům uniformy se sukní
foto: KEN (CC BY-SA 3.0)

Britská vláda pokročila v genderovém blouznění tak daleko, jako snad nikdo na celém světě. Osmdesát státních škol, z toho polovina základních, zavádí „genderově neutrální“ školní uniformy. Kluci budou moci chodit v sukýnkách a holky v kalhotách. A týká se to dokonce i velmi malých dětí. V Anglii se totiž chodí do základní školy od pěti let.

Vybrané školy i vláda považují rozhodnutí za „přínosné“. Sukně či kalhoty se v rámci školních uniforem budou prostě nosit bez ohledu na pohlaví, informoval nedělník The Sunday Times.

Chcete změnit pohlaví? V Indii to vyjde levněji
ČTK 17. května 2016 • 16:52

Chcete změnit pohlaví? V Indii to vyjde levněji

Zda má podobný postup „navádět“ děti k tomu, aby se už v malém věku rozhodovaly pro budoucí změnu pohlaví, není jasné. Postup ale vznikl po nátlaku různých aktivistických skupin, které tvrdily, že školy diskriminují lesby, gaye, bisexuály a transsexuály. Které třeba šestileté lesby a homosexuály kdo diskriminuje, na to už nikdo nedokázal odpovědět, protože samozřejmě nic takového neexistuje. Prý to je obecný problém školství. Proč se má nová úprava týkat i škol základních, nikdo neví.

Anglická křesťanská sdružení oponují, že malé děti nemají být zatahovány do podobných praktik a půtek.

Občas jsem žena, občas muž. Ale manželství mi funguje, tvrdí britský spisovatel

V nových předpisech se přitom objevila i zcela konkrétní pravidla. Kluci mohou nosit šedou nebo černou sukni a holčičky zase šedé a černé kalhoty. Cílem je údajně „podporovat právo každého dítěte, aby vyjádřilo svoji osobnost podle toho, jak se cítí“.

Mnoho rodičů to ovšem považuje za neslýchaný zásah státu do práv rodiny. Jenže ministerstvo školství na podporu akce dokonce přidělilo dotace.

To, že se občas i malí kluci převlékají do holčičích šatů, je běžné, ovšem aby jim škola začala vysvětlovat, že se možná jedná o změnu pohlaví, je podle mnoha rodičů i organizací bláznivé.

Facebook diskriminuje onanisty a androgyny!
Jiří X. Doležal 29. února 2016 • 23:41

Facebook diskriminuje onanisty a androgyny!

barMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější