Předposlední mise gastronautů Reflexu: květák ze školní jídelny a gnocchi "od maminky" | Reflex.cz
nahoru

Předposlední mise gastronautů Reflexu: květák ze školní jídelny a gnocchi "od maminky"

Reflex.cz28. února 2012 • 16:03
Předposlední mise gastronautů Reflexu: květák ze školní jídelny a gnocchi "od maminky"
foto: Ivana Jelínková

To to uběhlo. Gastronauti Reflexu, kteří nám v uplynulém měsíci posílali každý všední den fotografie svých obědů, se hlásí ze své předposlední mise. Jejich komentáře si jako vždy můžete přečíst pod fotografiemi v galerii.


Jako první dnes poslal oběd Miroslav Tučka, který si v jídelně vybral pečené rybí filé na másle s bramborami a paprikovo-rajčatovým salátem: "Filé mohlo být víc upečené, ale bylo docela dobré, tak hodnotím 6 body. Jelikož naše jídelna má každý poslední den v měsíci sanitární den, tak zítra to bude pozdrav z restaurace," slibuje.


Tereza Vandrovcová měla dnes ukázkový "den blbec". "Nejen, že jsem si zapomněla foťák a musela fotit mobilem, ale navíc jsem až během jídla zjistila, že mi foťák v mobilu nezafungoval a musela jsem fotit již rozjedené jídlo (nemluvě o strastech, které dnes mám ohledně vyřizování mé nečekané pracovní cesty)." Mi xao (seitanové plátky s nudlemi) z restaurace Loving Hut proto podle ní nevypadá "esteticky nijak vábně, ale přesto si na nich pochutnala. Jídlu za 138 korun udělila 9 bodů.

 

Prohlédněte si dnešní obědy:

 

 

 

Po včerejším kroku vedle (návštěva restaurace IKEA) dnes František Ortmann vsadil na jistotu. "Má oblíbená restaurace na Praze 5, kde jsem na denní nabídce našel hovězí pečeni s rajčatovým pestem a opečenou polentou. Krásný příklad oběda za příjemnou cenu (125Kč). Hodnotím 9/10."


Jan Klinský si dal o pracovní pauzu gnocchi s kuřecím masem v omáčce s chilli "od maminky", která si prý zasloužila absolutní hodnocení.

 

Výživová poradkyně o jídlech gastronautů Reflexu: Jsme generace lidí, kteří vyrostli na…

 

Tereza Zamazalová poobědvala v restauraci Uctívaný velbloud grilovaný kuřecí steak plněný chřestem v omáčce s vínem, parmazánem a bylinkami a gratinovanými bramborami. "Maso i brambory byly dobře dochucené, jenom zase ta omáčka mi moc neseděla – byla trochu mdlá, mám raději výraznější chutě." Jídlo za 85 korun si podle ní zasloužilo 7 bodů.


Ivana Jelínková i v posledních dnech projektu uvádí do tajů školní jídelny. "Copak, že se to skrývá na talíři?" nechala čtenáře hádat. Pro dlouho tápající jedince samozřejmě přidala odpověď: dala si smažený květák, "trochu zvlhle maskovaný k nepoznání, utopený ve školní 'domácí' tatarce... Bez podobného jídla se rozhodně obejdu. A tak dnes bez hodnocení, jen s polévkou."

 

A z trochu jiných důvodů se dnes nenajedla ani Veronika Pacáková. Kvůli pracovnímu vytížení nám poslala fotografii prázdného stolu.

 

Anketa
Který dnešní oběd se vám nejvíc líbí?
Miroslav Tučka - pečené rybí filé na másle s bramborami, navíc s paprikovo-rajčatovým salátkem
2%
10
Tereza Vandrovcová - seitanové plátky s nudlemi
45.4%
227
František Ortmann - hovězí pečeně s rajčatovým pestem a opečenou polentou
43%
215
Jan Klinský - gnochi s kuřecím masem v omáčce s chili
1.2%
6
Ivana Jelínková - smažený květák
3%
15
Tereza Zamazalová - grilovaný kuřecí steak plněný chřestem v omáčce s vínem, parmazánem a bylinkami, gratinované brambory
4%
20
Veronika Pacáková - bez oběda
1.4%
7

 

Ve včerejším čtenářském hlasování zvítězilo egyptské košeri Terezy Vandrovcové, směle mu ale konkuroval grilovaný losos s lilkem Jana Káry. Tereze proplatíme pondělní oběd:

 

27.2. - Tereza Vandrovcová: Co: Košeri. Kde: Kupé, Veveří 34, Brno. Kolik: 125 Kč. Hodnocení: 10. Celkový dojem: Během své návštěvy Brna u příležitosti VeganFestu jsem se rozhodla zkusit nabídku místní orientální restaurace Kupé. Objednala jsem si Košeri, což je egyptské národní jídlo z rýže, těstovin, luštěnin, restované cibulky a rajčatové omáčky. Ačkoliv kombinace dvou druhů těstovin, luštěnin a rýže působí dost neobvykle, chuťový zážitek byl nepřekonatelný. Jídlo bylo šťavnaté, syté, pestře okořeněné, doplněné další omáčkou, lahodným cibulovým salátem s čerstvými bylinkami a limetkovou šťávou. Interiér podniku byl velice příjemný (jeho součástí byla např. i výstava obrazů) a obsluha milá. Kéž by byla podobná restaurace i v Praze.Foto Tereza Vandrovcová

 

 

Řekni mi, co jíš, dozvíš se, kdo jsi. Experiment Reflexu odhaluje, co všechno můžeme o…

 

Gastronauti Reflexu vyrazili na průzkum restaurace v IKEA i veganského festivalu

Reflex.cz


Klíčová slova: rxrx, petrvnoucek


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Sadistická pornografie zmizela z webu. Dokazuje to, že práce policie a novinářů není zbytečná
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Jedno vyhrocené hlasování aneb Hamáček jako Švejk a Zeman jako nadstrážmistr Flanderka
PREMIUM X Zákulisí Metronome Festivalu: Jedinečné fotografie účinkujících, které jinde neuvidíte
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější