Předposlední mise gastronautů Reflexu: květák ze školní jídelny a gnocchi "od maminky" | Reflex.cz
nahoru

Předposlední mise gastronautů Reflexu: květák ze školní jídelny a gnocchi "od maminky"

Reflex.cz28. února 2012 • 16:03
Předposlední mise gastronautů Reflexu: květák ze školní jídelny a gnocchi "od maminky"
foto: Ivana Jelínková

To to uběhlo. Gastronauti Reflexu, kteří nám v uplynulém měsíci posílali každý všední den fotografie svých obědů, se hlásí ze své předposlední mise. Jejich komentáře si jako vždy můžete přečíst pod fotografiemi v galerii.


Jako první dnes poslal oběd Miroslav Tučka, který si v jídelně vybral pečené rybí filé na másle s bramborami a paprikovo-rajčatovým salátem: "Filé mohlo být víc upečené, ale bylo docela dobré, tak hodnotím 6 body. Jelikož naše jídelna má každý poslední den v měsíci sanitární den, tak zítra to bude pozdrav z restaurace," slibuje.


Tereza Vandrovcová měla dnes ukázkový "den blbec". "Nejen, že jsem si zapomněla foťák a musela fotit mobilem, ale navíc jsem až během jídla zjistila, že mi foťák v mobilu nezafungoval a musela jsem fotit již rozjedené jídlo (nemluvě o strastech, které dnes mám ohledně vyřizování mé nečekané pracovní cesty)." Mi xao (seitanové plátky s nudlemi) z restaurace Loving Hut proto podle ní nevypadá "esteticky nijak vábně, ale přesto si na nich pochutnala. Jídlu za 138 korun udělila 9 bodů.

 

Prohlédněte si dnešní obědy:

 

 

 

Po včerejším kroku vedle (návštěva restaurace IKEA) dnes František Ortmann vsadil na jistotu. "Má oblíbená restaurace na Praze 5, kde jsem na denní nabídce našel hovězí pečeni s rajčatovým pestem a opečenou polentou. Krásný příklad oběda za příjemnou cenu (125Kč). Hodnotím 9/10."


Jan Klinský si dal o pracovní pauzu gnocchi s kuřecím masem v omáčce s chilli "od maminky", která si prý zasloužila absolutní hodnocení.

 

 

Tereza Zamazalová poobědvala v restauraci Uctívaný velbloud grilovaný kuřecí steak plněný chřestem v omáčce s vínem, parmazánem a bylinkami a gratinovanými bramborami. "Maso i brambory byly dobře dochucené, jenom zase ta omáčka mi moc neseděla – byla trochu mdlá, mám raději výraznější chutě." Jídlo za 85 korun si podle ní zasloužilo 7 bodů.


Ivana Jelínková i v posledních dnech projektu uvádí do tajů školní jídelny. "Copak, že se to skrývá na talíři?" nechala čtenáře hádat. Pro dlouho tápající jedince samozřejmě přidala odpověď: dala si smažený květák, "trochu zvlhle maskovaný k nepoznání, utopený ve školní 'domácí' tatarce... Bez podobného jídla se rozhodně obejdu. A tak dnes bez hodnocení, jen s polévkou."

 

A z trochu jiných důvodů se dnes nenajedla ani Veronika Pacáková. Kvůli pracovnímu vytížení nám poslala fotografii prázdného stolu.

 

Anketa
Který dnešní oběd se vám nejvíc líbí?
Miroslav Tučka - pečené rybí filé na másle s bramborami, navíc s paprikovo-rajčatovým salátkem
2%
10
Tereza Vandrovcová - seitanové plátky s nudlemi
45.4%
227
František Ortmann - hovězí pečeně s rajčatovým pestem a opečenou polentou
43%
215
Jan Klinský - gnochi s kuřecím masem v omáčce s chili
1.2%
6
Ivana Jelínková - smažený květák
3%
15
Tereza Zamazalová - grilovaný kuřecí steak plněný chřestem v omáčce s vínem, parmazánem a bylinkami, gratinované brambory
4%
20
Veronika Pacáková - bez oběda
1.4%
7

 

Ve včerejším čtenářském hlasování zvítězilo egyptské košeri Terezy Vandrovcové, směle mu ale konkuroval grilovaný losos s lilkem Jana Káry. Tereze proplatíme pondělní oběd:

 

27.2. - Tereza Vandrovcová: Co: Košeri. Kde: Kupé, Veveří 34, Brno. Kolik: 125 Kč. Hodnocení: 10. Celkový dojem: Během své návštěvy Brna u příležitosti VeganFestu jsem se rozhodla zkusit nabídku místní orientální restaurace Kupé. Objednala jsem si Košeri, což je egyptské národní jídlo z rýže, těstovin, luštěnin, restované cibulky a rajčatové omáčky. Ačkoliv kombinace dvou druhů těstovin, luštěnin a rýže působí dost neobvykle, chuťový zážitek byl nepřekonatelný. Jídlo bylo šťavnaté, syté, pestře okořeněné, doplněné další omáčkou, lahodným cibulovým salátem s čerstvými bylinkami a limetkovou šťávou. Interiér podniku byl velice příjemný (jeho součástí byla např. i výstava obrazů) a obsluha milá. Kéž by byla podobná restaurace i v Praze.Foto Tereza Vandrovcová

 

 

 

Reflex.cz


Klíčová slova: rxrx, petrvnoucekDiskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější