nahoru

Městská policie tvrdě zpacifikovala muže a jeho plačící dítě nechala na ulici. Neměl nasazený respirátor

mrb 11. března 2021 • 10:50
Video se připravuje ...
Zásah městských strážníků proti muži bez roušky v Uherském Hradišti
• video: 
Thomas-Georg Poehlmann

Příslušníkům městské policie v Uherském Hradišti došla trpělivost s otcem tříletého dítěte, kterého nevybíravým způsobem zpacifikovali na ulici před zraky jeho malého syna. Údajně proto, že neměl nasazený respirátor.

Video, které se rychle šíří na sociálních sítích, ukazuje jen záběry dvou příslušníků městské policie, jak pacifikují muže ležícího na chodníku. Plačícího dítěte, které je po celou dobu zatýkání přítomné a bez dohledu, se nakonec ujímá žena z přilehlého obchodu.

Podle slov manželky zatčeného bylo jejich dítě strážníky ponecháno na místě, zatímco byl její manžel odvezen na služebnu k další lustraci.

Video neobsahuje vývoj, který takto vyeskalované situaci předcházel, nicméně okolí zúčastněných tvrdí, že muž neměl nasazený respirátor a odmítal se na výzvu strážníků legitimovat. Tímto jednáním se mohl dopustit přestupku.

Kvůli celé události už byl podán podnět k prošetření konání městských strážníků ke starostovi Uherského Hradiště.

mrbZastavte drahotu s PREMIUM+


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.