nahoru

Jiří Denisa Procházka triumfoval v prvním zápase v UFC. Jdu to tam vysekat, řekl dříve Reflexu

isport.cz, red 12. července 2020 • 11:20
Video se připravuje ...
Jiří "Denisa" Procházka o vstupu do UFC
• video: 
Reflex.cz

Vstup do UFC jako v pohádce! Český bojovník Jiří Procházka při svém debutu v nejprestižnější MMA organizaci sestřelil v rámci akce UFC 251 na "bojovém ostrově" v Abú Zabí Volkana Oezdemira k zemi ve druhém kole. Po prvním prohraném kole knokautoval švýcarského soupeře tvrdou kombinací. 

„Cítím se skvěle, ale můj výkon byl hrozný, schytal jsem moc ran. Čekal jsem, že bude více zápasit. Musím ještě zapracovat na spoustě věcí,“ prohlásil po výhře skromný vítěz.

Na celý rozhovor v Prostoru X, kde Procházka mluví i o startu v UFC, se podívejte zde:

Bojovník z Hostěradic na Znojemsku vypadal před soubojem neuvěřitelně uvolněně. Od začátku zápasil s rukama dole, jak je u něj zvykem, často Oezdemira vybízel k útoku, z čehož pramenilo mnoho tvrdých úderů na obou stranách.

První kolo si ale připsal Švýcar, jelikož Procházka byl několikrát značně otřesený. Do druhého kola však nastoupil mnohem více koncentrovaný. Tvrdým kopem na hlavu nejprve Oezdemira rozhodil a poté jej kombinací u pletiva poslal k zemi.

Rodáka z Fribourgu přitom nikdo v UFC neposlal k zemi takovým způsobem, že by zůstal nehybně ležet na zemi. Až Procházka.

Švýcarkého bijce ukončil dokonce dřív než bývalý dvojnásobný šampion Daniel Cormier. Na sociálních sítích se okamžitě začalo o Procházkovi mluvit jako o velkém problému pro všechny bojovníky polotěžké váhy.

Sedmadvacetiletý Čech si za pár minut značně rozšířil fanouškovskou základnu. Mnozí diváci totiž žasli nad neordotoxním stylem pohybu a boje, jakým disponuje. Celý zápas absolvoval s rukami dole, na protivníka se téměř nedíval a místo krytí si jednou rukou neustále chytal rukavici.

Poté však Procházka vyslal fatální kop, který vedl k největšímu vítězství v historii českého MMA.

isport.cz, redZastavte drahotu s PREMIUM+


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.