Pražská ZOO slaví: Slonice Gulab, druhé nejstarší zvíře v zahradě, slaví šedesáté narozeniny | Reflex.cz
nahoru

Pražská ZOO slaví: Slonice Gulab, druhé nejstarší zvíře v zahradě, slaví šedesáté narozeniny

ČTK8. června 2019 • 12:20
Pražská ZOO slaví: Slonice Gulab, druhé nejstarší zvíře v zahradě, slaví šedesáté narozeniny
foto: ČTK

Slonice Gulab, druhé nejstarší zvíře pražské zoologické zahrady, dnes (v sobotu) slaví 60. narozeniny. Slavnostní program začne ve 13:00 v horní části zahrady u restaurace Gulab, která byla pojmenována po této samici slona indického. Součástí akce je doprovodný program, který začal v 10:00 a skončí v 16:00. Gulab se narodila v roce 1959 ve stájích pracovních slonů v Indii. Majitel stájí ji v roce 1966 daroval pražské ZOO.

Slony zoologická zahrada v Troji chová od roku 1933, v současné době jen slony indické. Nyní jich návštěvníci mohou ve výběhu vidět sedm. Příští rok by se měla narodit dvě mláďata. ZOO má od března 2013 nový areál nazvaný Údolí slonů, který vyšel na 500 milionů korun. Je to největší komplex, který kdy některá z českých či slovenských zoo otevřela. Sloninec nabízí samostatné stáje i společné vnitřní prostory, které slonům i v zimě umožňují pohyb. Uvnitř mají sloni vyhřívaný bazén.

Pravděpodobně nejstarším obyvatelem pražské zoo je samec želvy sloní santacruzské Eberhard von Leipziger Hauptbahnhof. Do zoo v Troji přišel z Lipska, může mu být okolo 80 let. Rozhodně je ale největším mezi želvami, které pražská zoo chová. Váží mezi 225 a 240 kilogramy.

Každou celou hodinu, krom 13:00, dnes (v sobotu) do 16:00, se můžete připojit ke komentované prohlídce Údolím slonů. V Papírně pražské ZOO se uskuteční výklad ke krmení slonů. Oslavy u restaurace bude moderovat Karel Voříšek, popovídá si s vrchním chovatelem slonů Martinem Kristenem nebo pamětníkem a dlouholetým ošetřovatelem Zbyňkem Šíšou. Gulab dostane dort a dárek do výběhu.

Pražská ZOO by na podzim měla začít stavět nový pavilon goril, o ten se podělí se…
Jak se rodí žirafa? Video v pražské zoo zachytilo samici Elišku při porodu

ČTKMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zelený Raoul: Putin vymývá mozky. Seriál Černobyl lže o sovětské propagandě
PREMIUM X Jen si tak mňouknout: Od kočičin po Babiše aneb Stručné dějiny českých demonstrací
PREMIUM X Děkuji, že jste mi pomohl, soudruhu. Jak legenda českého big beatu Kosťa Ruchadze utekl fízlům přímo na Západ
PREMIUM X Kdo to všechno zaplatí? Možné scénáře kolem auditů na dotace Evropské unie
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější