nahoru

Paskvilem roku byl vyhlášen klip Ivany Gottové. Poslechněte si i další hudební hrůzy

ČTK, Daniel Baret 9. dubna 2015 • 14:00
Klip Ivany Gottové
Klip Ivany Gottové
• foto: 
YouTube.com

V pražském klubu Roxy se včera večer již počtvrté uskutečnilo vyhlášení vítězů hudebních anticen Zlatý David o největší hudební paskvil roku 2014. Nejhorším zpěvákem roku 2014 se stal Renato Salerno, nejhorší zpěvačkou Ice Queen. Nelichotivý titul nejhorší kapela si odnesla skupina MADS a nejhorším videoklipem roku vyhlásili organizátoři „Být stále mlád“ v podání Ivany Gottové. Průšvihem roku 2014 vyhlásili „céčkové celebrity hrající si na dýdžeje“.

Níže představujeme „oceněnou“ strašlivou hudební produkci minulého roku. O výsledcích podle pořadatelů v internetové anketě rozhodlo 15 000 hlasujících. V zaplněném experimentálním prostoru NoD se sešli především mladí příznivci alternativní hudby, kteří ukázky nominovaných provázeli hlasitým smíchem a ironickými poznámkami. Vítězové se pro ceny tradičně nedostavují.

Anticeny připravují weby Hudební masakry a Čilichili s tím, že podmínkou nominace je hlasovat pro umělce, kteří loni vytvořili autorskou skladbu nebo předstoupili před veřejnost s nějakým interpretačním projevem. "Zlatý David je název zvolený záměrně a je víceznačný, může to být i David proti Goliášovi. Michal David je brán jako takový model kýče českého popu, ale když si člověk poslechne nominované na Zlatého Davida, tak spráskne ruce a řekne si: Zlatý Michal David," uvedl před časem za pořadatele Jaroslav Konáš.

V minulosti anticeny Zlatý David opanoval například Petr Kotvald, který byl označen za hudební paskvil v kategorii zpěváků i za videoklip k písni Hully Gully, průšvihem roku před dvěma lety hlasující označili vystoupení Daniela Landy coby umělce Žito 44 na Českém slavíkovi.

Nepovedený klip Ivany Gottové, jejich dcer a Michala Davida věnovaný Karlu Gottovi k 75. narozeninám:

Neuvěřitelně hloupá píseň „Šílená“ od Ice Queen:

 Renato Salerno a jeho ´“That´s The Way (I Like It):

A skupina MADS a nasládlá skladba „Dej mi čas“:

ČTK, Daniel Baret


Diskuse ke článku