nahoru

Ikonické scény sexy krásek 70. let: Divoký sex nejkrásnějších hereček Evropy pořádně potrápil kritiky

mc 7. září 2022 • 06:20
Ikonické scény sexy krásek 70. let: Divoký sex nejkrásnějších hereček Evropy pořádně potrápil kritiky
foto: Mall TV

Ačkoliv pro Československo znamenala 70. léta dobu normalizace a tvrdých represí, pro svět to bylo naopak období změn a uvolnění. Právě tehdy zažilo hnutí hippies boom. A jejich životní filosofie se prodrala i do filmu - krásky, které se staly sexuálními ikonami dekády, se nebály ukázat úplně všechno. Například Ornella Muti, která bývá považována za nejvíce sexy italskou herečku, byla za svou roli ve Ferreriho snímku Poslední žena, pořádně kritizována. Živočišný sex, který si ve filmu užívá s Géradem Depardieuem nezkousla celá řada diváků, v čele pochopitelně s cenzory.

O nic lépe nedopadla ani Jane Birkin ve snímku Je t'aime moi non plus. Na její hlavu - a hlavu jejího životního partnera Serge Gainsbourga, který film režíroval - se snesla kritika za otevřené zobrazení homosexuálního vztahu mezi dvěma muži. Ten narušuje chlapecká ale stále svůdně krásná Birkin. Eroticky provokativní byl i snímek Buzíci, kde krásnou Miou Miou vlastním jménem Sylvette Herry doplnil rovněž Gérard Depardieu. Když k nim v posteli přibyl i Patrick Dewaere, mohli se puritáni zbláznit. Vůbec nejerotičtější scéna, ve které Dewaere a Depardieu laskají kojící matku, přivedla do varu nejednoho kritika. Asi není divu, že francouzský snímek byl v Německu například ochuzen o celkem devět erotických scén!

Video se připravuje ...
Ikonické scény: Božská a sexy sedmdesátá létaVIDEO Videohub

mc


Klíčová slova: fotogalerie, ikonické scényDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.