nahoru

Bentley vytvořil nejrychlejší luxusní sedan, umí jet 305 km/h

ČTK, čip4. října 2014 • 09:00
Bentley vytvořil nejrychlejší luxusní sedan, umí jet 305 km/h
foto: EPA, Reuters, ČTK

Tradiční britská značka Bentley vytvořila nejrychlejší luxusní sedan na světě. Mulsane Speed dokáže jet 305 km/h a z nuly na 100 km/h zrychlí za méně než pět sekund. Nový sedan firma představila během pařížského autosalonu. K dostání bude během letošní zimy.

Vůz pohání přepracovaný osmiválec o objemu 6,75 litru se dvěma turby, který disponuje výkonem 537 koní a točivým momentem 1100 Nm. Motor je vybavený funkcí vypínání válců, která v případě požadavku na málo točivého momentu vypne polovinu válců a z motoru V8 vytvoří jednotku V4.

Pro využití většího výkonového potenciálu a akcelerace je Mulsanne Speed vybaven podvozkem se čtyřmi typy nastavení. Režimy odpružení Bentley a Comfort poskytují výrazně komfortní nastavení a velmi jemnou práci podvozku, režim Sport přitvrdí vzduchem odpružený podvozek pro omezení pohybů karoserie a současně upraví řízení tak, aby poskytovalo více přesnosti a zpětné vazby. V režimu Custom má řidič navíc možnost zvolit vlastní kombinaci nastavení pro řízení, podvozek a motor.

Vedle výkonného agregátu je Mulsane Speed vybaven i velmi výkonnou hudební aparaturou. Audio systém od britského prémiového výrobce Naim poskytuje 2200 wattů ze 14 reproduktorů. Zábavu na zadních sedadlech zajistí multimediální systém s dvojicí osmipalcových displejů a bezdrátovými sluchátky. Hudbu a video lze ukládat na 60 GB pevný disk.

Bentley patří stejně jako Škoda Auto do koncernu Volkswagen Group.

ČTK, čip


Klíčová slova: fotogalerieDiskuse ke článku