Video placeholde
Ukázka ze hry Maďare, nezlob se!
Ukázka ze hry Maďare, nezlob se!
Ukázka ze hry Maďare, nezlob se!
Ukázka ze hry Maďare, nezlob se!
7
Fotogalerie

Maďare, běž a už se nevracej! Přispěl Reflex svou deskovkou k pádu epidemiologa na ministerstvu?

Je to přesně 12 dní, co se jako speciální příloha Reflexu objevila stolní desková hra Maďare, nezlob se! Reagovala na chaotické kroky ministerstva zdravotnictví v otázce koronaviru i kontroverzní výroky epidemiologa a koordinátora ministerské pracovní skupiny Rastislava Maďara. Dnes 24. srpna Maďar ve své funkci skončil. Náhoda? Nemyslíme si!

Z turistů v Chorvatsku udělal veřejné nepřátele číslo jedna, zatímco se tam sám rekreoval. Pak mu vadilo, že si lidé žili v době před koronavirem nad poměry. Nakonec se s Vojtěchem pohádali o rouškách ve školách. Epidemiolog Rastislav Maďar v pátek předložil ministrovi svou rezignaci na ministerstvu zdravotnictví, dnes se zpráva dostala na veřejnost.

Možným posledním hřebíčkem do rakve byla i satirická deskovka Maďare, nezlob se! Ta vyšla jako příloha časopisu Reflex už ve čtvrtek 13. srpna a upozorňovala na chaos, který na ministerstvu vládne, a na totální nepřipravenost vlády na druhou vlnu pandemie, se kterou celé prázdniny straší. I když za Maďarovým koncem byl především jeho spor s Vojtěchem o roušky (Maďar roušky ve školách nenavrhoval, Vojtěch je ale nařídil, pak je zrušil a svedl to právě na Maďara), rádi si myslíme, že jsme k pádu úředníka, který komunistickou rétorikou kritizoval lidi a jejich poměry, také aspoň trochu přispěli.

Protože na řadě míst byl časopis se hrou vyprodán a momentálně se v trafikách neprodává nikde, dáváme vám unikátní možnost si číslo přeci jen pořídit. Archivní vydání je totiž dostupné na webu ikisoek.cz, kde si ho můžete objednat, a přijde vám domů.

Reflex s deskovou hrou Maďare, nezlob se! objednávejte na webu ikiosek.cz >>>