nahoru

Kandidát na prezidenta Jiří Drahoš zahájil sběr podpisů

ČTK 24. dubna 2017 • 13:15
 Kandidát na prezidenta Jiří Drahoš zahájil sběr podpisů
foto: Nguyen Phuong Thao

Kandidát na prezidenta Jiří Drahoš dnes zahájil sběr podpisů pro svou nominaci do voleb. Jeho tým rozesílá sympatizantům podpisové archy, řekl ČTK Jakub Holas z Drahošova volebního týmu. První dobrovolníci do ulic podle něj vyrazí během několika příštích dnů. Sběr podpisů dnes zahájil i volební tým současného prezidenta Miloše Zemana.

Drahoš v neděli na svém facebooku napsal, že řada lidí vyjádřila zájem zapojit se do prezidentské kampaně a pomoci se sběrem podpisů. Zahájení v den svátku sv. Jiřího označil za symbolické. "Vnímám toto datum jako závazek bojovat stejně statečně i čestně jako patron rytířů nebo vojáků," poznamenal. Dobrovolníky vyzval, aby se zaregistrovaly na jeho webových stránkách.

VIDEO: Jiří Drahoš mluví o své kandidatuře na prezidentaVIDEO Martin Bartkovský

Kandidáti na prezidenta musí shromáždit alespoň 50.000 podpisů. Podle novely zákona musí podporovatelé kandidátů na nominační petici nově připsat ke jménu i číslo občanského průkazu či pasu. Změna má omezit možnost vyřazení kandidátů kvůli neuznaným podpisům.

Zahájení podpisové kampaně pro Zemana dnes oznámila i jeho manželka Ivana Zemanová, která povede jeho volební tým. Další z prezidentských kandidátů Michal Horáček začal shánět podporu lidí o Velikonocích a lékař a aktivista Marek Hilšer v polovině března.

ČTK




Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.