nahoru

Už pátá protivládní demonstrace v řadě: Zaplní odpůrci Babiše a Benešové opět Václavák?

-bam- 4. června 2019 • 11:55
Video se připravuje ...
Demonstrace na Václavském náměstí proti Andreji Babišovi a Marii Benešové
• video: 
Martin Bartkovský

"Vzhledem k tomu, že žádný z našich požadavků nebyl dosud vyslyšen, Marie Benešová je i nadále ministryní, Sedm pojistek pro nezávislost justice nebylo dosud přijato a premiér odmítl obhájit své kontroverzní kroky veřejně v televizní debatě, ohlašujeme, že se v úterý 4. června v 18:30 uskuteční další obrovská demonstrace na Václavském náměstí! A vzhledem k tomu, jaké máme již nyní ohlasy z regionů (lidi jsou skutečně nabuzení přijet), a že tentokrát ozvučíme i spodní část Václavského náměstí, je možné, že půjde o největší demonstraci od roku 1989!" tvrdí organizátoři protestů ze spolku Milion chvilek pro demokracii.

Protest začíná dnes v 18:30 v horní části Václavského náměstí. Na demonstraci, kterou pořádá spolek Milion chvilek pro demokracii, vystoupí například ředitel Transparency International David Ondráčka, zakládající člen Unie daňových poplatníků ČR a specialista na pochybné zásahy Ministerstva financí David Hubal, spoluorganizátor slovenských protestů Za slušné Slovensko Juraj Šeliga, marketingový odborník Martin Jaroš, herečka Bára Hrzánová, herečka a moderátorka Jitka Čvančarová, muzikant a zpěvák Mário Bihári, kapela Buty, či zpěvačka Hana Ulrychová, která zazpívá hymnu.

Mimo výše vyjmenované vystoupí na pódiu také řada dalších předních známých osobností a organizátoři také oznámí, co bude dál, pokud požadavky demonstrujících nebudou vyslyšeny.

Na fotky ze čtvrté protivládní demonstrace, která zaplnila Václavské náměstí, se podívejte v naší fotogalerii:

-bam-
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.