Demonstrace: Praha se připravuje na plný Václavák | Reflex.cz
nahoru

Už pátá protivládní demonstrace v řadě: Zaplní odpůrci Babiše a Benešové opět Václavák?

-bam-4. června 2019 • 11:55

"Vzhledem k tomu, že žádný z našich požadavků nebyl dosud vyslyšen, Marie Benešová je i nadále ministryní, Sedm pojistek pro nezávislost justice nebylo dosud přijato a premiér odmítl obhájit své kontroverzní kroky veřejně v televizní debatě, ohlašujeme, že se v úterý 4. června v 18:30 uskuteční další obrovská demonstrace na Václavském náměstí! A vzhledem k tomu, jaké máme již nyní ohlasy z regionů (lidi jsou skutečně nabuzení přijet), a že tentokrát ozvučíme i spodní část Václavského náměstí, je možné, že půjde o největší demonstraci od roku 1989!" tvrdí organizátoři protestů ze spolku Milion chvilek pro demokracii.

Protest začíná dnes v 18:30 v horní části Václavského náměstí. Na demonstraci, kterou pořádá spolek Milion chvilek pro demokracii, vystoupí například ředitel Transparency International David Ondráčka, zakládající člen Unie daňových poplatníků ČR a specialista na pochybné zásahy Ministerstva financí David Hubal, spoluorganizátor slovenských protestů Za slušné Slovensko Juraj Šeliga, marketingový odborník Martin Jaroš, herečka Bára Hrzánová, herečka a moderátorka Jitka Čvančarová, muzikant a zpěvák Mário Bihári, kapela Buty, či zpěvačka Hana Ulrychová, která zazpívá hymnu.

Mimo výše vyjmenované vystoupí na pódiu také řada dalších předních známých osobností a organizátoři také oznámí, co bude dál, pokud požadavky demonstrujících nebudou vyslyšeny.

Na fotky ze čtvrté protivládní demonstrace, která zaplnila Václavské náměstí, se podívejte v naší fotogalerii:

Máme toho dost! Desítky tisíc demonstrantů zaplnily Václavské náměstí. Žádaly demisi …
Martha Issová: Mám vztek, Babišův boj překročil hranice slušnosti a jde do tuhého,…

-bam-Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější