Martha Issová: Mám vztek, Babišův boj překročil hranice slušnosti a jde do tuhého, většina lidí musí být líná | Reflex.cz
nahoru

Martha Issová: Mám vztek, Babišův boj překročil hranice slušnosti a jde do tuhého, většina lidí musí být líná

Čestmír Strakatý4. června 2019 • 06:00
Prostor X: Rozhovor s Marthou Issovou
• video: 
Prostor X

Nejsem aktivistka, ale aktivní občanka. Herečku Marthu Issovou nenechává situace, ve které teď Česko je, chladnou a nebojí se ostře kritizovat premiéra Babiše i prezidenta Zemana. Vadí jí, že oba zapomněli na to, že pracují i ve službách těch, kteří je nevolili. Naštvanost lidí podle ní roste a blíží se zlom. Věří, že v Praze bude demonstrovat 100 tisíc lidí.

Podle Issové to totiž má smysl. V kauzách Andreje Babiše jde totiž do tuhého a hraje se o víc, než jen o tlak na jeho odstoupení. Politický boj v jeho podání prý překročil hranice. Issová říká, že premiér už naplňuje své heslo o řízení státu jako firmy a není sám. Společně s prezidentem dělají lidem schválnosti.

Issová si vysvětluje výsledky voleb letargií lidí. Většina je podle ní pohodlná a jde jí o uspokojení vlastních potřeb. Elity ale zklamaly a je to i tím, jak zničená česká společnost je. Léčba duše národa prý bude trvat ještě dlouho, ale Issová je v tomto optimistka. Lidi podle ní pochopí, že je výhodnější mluvit pravdu a být čestný.

Babišovi hrozí vězení a zkusí všechno, prostě to celé smrdí. Lidem dochází trpělivost,…

Zdůrazňuje přitom, že je herečka a jen vyjadřuje svůj názor. Nemusí prý hlídat, co říká. Teď točí s Davidem Ondříčkem film o Emilu Zátopkovi, ve kterém hraje jeho ženu Danu. Ta je pro ni opravdu silná osobnost a Issová při jejím ztvárnění cítí trochu závazek. S filmem Dukla 61 taky bude soutěžit třeba s Penelopé Cruz na filmovém festivalu v Monte Carlu. Jako hvězda se ale prý necítí.

Co motivuje Marthu Issovou mluvit do politického dění v Česku? Jak dlouho demonstrace vydrží a v čem jsou důležité? Z čeho má největší vztek? A jakou jednu radu jí dala Dana Zátopková?

Na další zajímavé rozhovory se podívejte zde  >>>

Sommerová: Babiš je zločinec a půjde před soud. Většina lidí je nevzdělaná, čím víc…

Jiří Strach: Potřebovali mě a můj film znemožnit, lže se a za názory uráží. Česká…
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější