Babišovi hrozí vězení a zkusí všechno, prostě to celé smrdí. Lidem dochází trpělivost, říká pořadatel demonstrací | Reflex.cz
nahoru

Babišovi hrozí vězení a zkusí všechno, prostě to celé smrdí. Lidem dochází trpělivost, říká pořadatel demonstrací

Čestmír Strakatý13. května 2019 • 06:00
Prostor X: Rozhovor s Mikulášem Minářem
• video: 
Prostor X

Bojím se, že se to mezi lidmi vyhrotí. To říká předseda spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář, který stojí za demonstracemi za odvolání ministryně spravedlnosti Benešové. Premiérovi hrozí vězení a podle Mináře se pokusí udělat všechno, co může. Tvrdí, že jsme svědky jednoho z nejvážnějších útoků na demokracii za poslední roky.

Teď se přitom hraje o vliv na justici. Nová ministryně podle Mináře zpochybňovala opakovaně Babišovo stíhání a teď může vytvářet tlaky na státní zástupce a tak ovlivnit kauzu Čapího hnízda. Taky je stále ve hře odvolání nejvyššího státního zástupce Zemana. Benešová bude zároveň jmenovat předsedy klíčových soudů, u kterých může Babišova kauza skončit, a prý může vynášet informace ze spisu.

Minář se proto obává o to, jak Babišův soud proběhne. Je si prakticky jistý, že před ním premiér skončí, a chce se pomocí demonstrací pokusit omezit rizika. Lidi se teď podle něj bojí, že si premiér Babiš pošéfuje svoje trestní stíhání. Ohrožení je veliké, což je tvrzení, které je prý připravený podpořit argumenty a fakty.

Láska: Babiš ukradl dotace a důkazy jsou přesvědčivé. Kryje kmotrovské metody, jeho cíl…

Tvrdí, že se lidi snaží spíš krotit a nehecovat je. Přiznává přitom, že někteří z těch, kteří na demonstrace chodí, skutečně plní nenávisti jsou. Zdůrazňuje ale, že od Benešové a Babiše přichází jen urážky a pohrdání. Bojí se, že pokud se budou lidem dál vysmívat, dojde jim trpělivost. Plánuje znovu zaplnit Staroměstské náměstí a pak akci přesunout na Václavské náměstí. A dál se uvidí.

Proč se podle Mikuláše Mináře k twitteru Jiřího Ovčáčka hodí přirovnání „milion chvilek nenávisti“? Jaké argumenty a důkazy má pro své tvrzení, že jmenování Marie Benešové je ohrožením demokracie? Proč je podle něj důležité, že na demonstraci promluvit Petr Dolínek z ČSSD? A je skutečně na místě bát se o to, jak kauza Čapí hnízdo dopadne?

Na další zajímavé rozhovory se podívejte zde  >>>

Ovčáček: Prezident měl už několikrát zemřít, královsky se tím bavíme, novináři jsou…
Babiš je teď nevinný, policie spekuluje, Čapí hnízdo možná vytáhli účelově, říká "pravá…
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Evangelium podle Mansona: Pologramotný vůdce sekty, vrah, co nezabíjel, a miláček popkultury
PREMIUM X Proč miluju Dalmácii aneb Malé vyznání velkého českého dovolenkáře středního věku
PREMIUM X Zelený Raoul: Tajemství hradního sklepení aneb Vstup přísně zakázán!
PREMIUM X Tenkrát v Hollywoodu: Příběh Quentina Tarantina a jeho zatím posledního filmu
PREMIUM X Jak se šňupe v Praze: Reportáž z podniků a záchodků, kde díky kokainu zítra znamená včera

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější