Láska: Babiš ukradl dotace a důkazy jsou přesvědčivé. Kryje kmotrovské metody, jeho cíl je ale ještě horší | Reflex.cz
nahoru

Láska: Babiš ukradl dotace a důkazy jsou přesvědčivé. Kryje kmotrovské metody, jeho cíl je ale ještě horší

Čestmír Strakatý25. dubna 2019 • 06:00
Prostor X: Rozhovor s Václavem Láskou
• video: 
Prostor X

Justici čeká velký test a jde o to, jestli obstojí. Senátor a advokát Václav Láska se ještě jako vyšetřovatel zabýval hospodářskou kriminalitou a říká, že důkazy proti Andreji Babišovi v kauze Čapí hnízdo jsou přesvědčivé. Kvůli nástupu ministryně Benešové má ale značné obavy o to, jak bude proces probíhat.  Současně také pracuje na žalobě na prezidenta Zemana, která  je téměř  hotová. Do další fáze se věc posune během následujících dnů.

Jiný podnikatel by už byl odsouzen, říká o stíhání premiéra Láska.  Důkazy o tom, že ukradl dotace, které mu nepatřily, by podle něj u soudu měly obstát. Klíčové ale prý bude, jak soudce rozsudek odůvodní. Příští ministryni spravedlnosti Benešovou zná Láska 20 let a míní, že přišla o morální a mravní hodnoty. Až bude Babišovi hodně špatně, může třeba podat stížnost pro porušení zákona.

Podle Lásky je teď členství v hnutí ANO prakticky neospravedlnitelné. A to, i když prosazujete dobré věci. Mluvit s Babišovými zákonodárci a zastupiteli je pro něj těžké, protože ho prý podporují v nemravnostech a zlidšťují. Láska tvrdí, že Babiš nepokrytě převzal kmotrovské metody a lidi předchozí politické reprezentace, kterou dřív kritizoval. Teď to vše kryje, zatímco jeho cílem je zprivatizování Česka. Voliči si ale podle Lásky nechtějí připustit, že je podvedl další spasitel.

Pečinka: Babiš je vyděšený ze soudu, svoji hru musí dohrát do konce. S Tomanem si nás…

Senátor taky dokončuje s několika svými kolegy žalobu na prezidenta Zemana. Hotová bude během následujících pár dnů a pak bude Láska shánět podpisy 27 senátorů, aby se o ní mohlo hlasovat. Věří přitom, že uspěje. Další prezident totiž prý může být ještě horší než Zeman. Proto je potřeba nastavit mantinely a nemlčet.

Jaké vlastně jsou důkazy proti Andreji Babišovi  a proč jsou podle Václava Lásky přesvědčivé? V čem se vrátily kmotrovské praktiky a proč to lidem moc nevadí? Zklamává opozice? A je potřeba bát se o budoucnost české justice? 

Na další zajímavé rozhovory se podívejte zde  >>>

Sommerová: Babiš je zločinec a půjde před soud. Většina lidí je nevzdělaná, čím víc…
Babiš je teď nevinný, policie spekuluje, Čapí hnízdo možná vytáhli účelově, říká "pravá…
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,000
29,220
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější