Babiš je teď nevinný, policie spekuluje, Čapí hnízdo možná vytáhli účelově, říká "pravá ruka" premiéra Havlíček | Reflex.cz
nahoru

Babiš je teď nevinný, policie spekuluje, Čapí hnízdo možná vytáhli účelově, říká "pravá ruka" premiéra Havlíček

Čestmír Strakatý1. dubna 2019 • 06:00
Prostor X: Rozhovor s Karlem Havlíčkem
• video: 
Prostor X

Propojuje nás orientace na výsledky. Šéfovi Asociace malých a středních podniků a živnostníků Karlu Havlíčkovi se dobře pracuje s Andrejem Babišem. Je jeho pravou rukou v otázkách výzkumu, inovací i živnostníků. Trestní stíhání premiéra mu nevadí. Dokud pravomocně nerozhodne soud, je podle něj Babiš nevinný. Problém nevidí ani v údajném střetu zájmů. Sám přitom tvrdí, že kvůli případné funkci ve vládě, o které se spekuluje, by podnikat přestal.

Havlíček by totiž nepřijmul nabídku, kvůli které by se sám do střetu zájmů dostal. To, že by se mohl stát ministrem, nevylučuje. Střet zájmů Andreje Babiše je podle něj sporný, protože dodržuje české zákony. Argumenty, které tvrzení o střetu zájmů potvrzují, příliš neuznává. Dodává, že podnikatelům by se nemělo ve vstupu do politiky bránit.

Trestní stíhání premiéra podle Havlíčka neznačí nic o jeho vině. Kauza Čapí hnízdo mohla být prý vytažená účelově před volbami. Říká, že média a taky policie spekulují. Případná obžaloba by byl jen další krok, který nic nemění. Klíčové je pro Havlíčka až případné pravomocné rozhodnutí soudu. Ten by měl určit i to, jestli přidělení dotací pro Čapí hnízdo bylo porušením pravidel, o čemž teď Havlíček přesvědčený není.

Sommerová: Babiš je zločinec a půjde před soud. Většina lidí je nevzdělaná, čím víc…

Havlíčkova asociace pracuje s vládou na opatřeních, které mají údajně výrazně ulehčit život živnostníkům a malým podnikatelům, mluví dokonce o revolučních opatřeních. Jde o zjednodušení placení odvodů do jedné platby, snížení počtu kontrol a zjednodušení podávání informací. EET je podle něj krok správným směrem a není bariérou pro podnikání. Má ale prý začít pomáhat i podnikatelům, ne jenom státu.

Jak udělat z Česka zemi budoucnosti? Jak by se měla EET podle Karla Havlíčka změnit? Proč mu nevadí, že jeho šéfa trestně stíhá policie? A stane se dalším členem vlády Andreje Babiše?

Na další zajímavé rozhovory se podívejte zde  >>>

Profesorka Dvořáková: Mocní si tu rozdělili vliv a Babiš ten systém využívá. Český stát…
Smoljak: Babišovo vidění světa je úchylné. O Zemanovi musíme říct natvrdo pravdu, že…
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,000
29,270
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější