nahoru

Davy opilců, kostýmy, vyměšování a sex na ulici. Připomeňte si klasické britské Vánoce tak, jak je letos neuvidíte

venu 24. prosince 2020 • 08:00
Davy opilců, kostýmy, vyměšování a sex na ulici. Připomeňte si klasické britské Vánoce tak, jak je letos neuvidíte
foto: Profimedia.cz

Vánoce. Čas klidu, míru a pohody. Pro některé však také svátky alkoholu, opíjení se do němoty, zvratek a ostudy. O tom by mohli vyprávět Britové, kteří se každoročně oddávají vánočním večírkům, kde se zruší do němoty a pak se válí po ulici ve vlastních výkalech. Letos ale bude v britských ulicích klid. Kvůli covidu nic takového nehrozí.

V Británii jsou, co se týče válejících se opilců na ulicích, nejsilnější dva dny. Jeden se jmenuje Boxing day, který však nemá nic společného s boxem, ale s krabičkami (anglicky boxes). V časech minulých totiž lidé dali do krabiček zbytky svého jídla a rozdávali je v tento den chudým. V současnosti se však tento den nepodobá staré tradici ani náhodou. Druhý den pak nese název Mad Friday. V tento pátek se pořádají vánoční večírky.  A upřímně v nočních hodinách byste se nechtěli přimíchat do opileckého davu.

V tomto období má policie a záchranná služba co dělat. Buď řeší ty, kteří si Boxing day přeložili jako den pěstních zápasů a mlátí se v ulicích, nebo se snaží vyvolat zvracení u polehávajících opilců na chodnících v limbu. Letos se ale nemusí stresovat. Covid hodil pařmenům do akcí obří vidle.

venu
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.