nahoru

Prostor X

Ovčáček: Prezident měl už několikrát zemřít, královsky se tím bavíme, novináři jsou prostě svině

Čestmír Strakatý 14. listopadu 2018 • 06:00
Video se připravuje ...
Prostor X: Rozhovor s Jiřím Ovčáčkem
• video: 
Prostor X

Chraň bůh, že bych někoho urazil, říká mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček. Tvrdí, že jen nazývá věci pravými jmény. Poslanec Marian Jurečka je podle něj hyena, protože zneužil smrti člověka k útoku na prezidenta. Ve svých ostrých výrocích mluvčí nevidí problém a nevadí ani prezidentu republiky. Říká, že jeho vyjadřování se nám nemusí líbit, ale nic s tím neuděláme.

Podle Ovčáčka se Jurečka, který kritizoval přístup prezidentské delegace v případu zemřelého lékaře v Číně, neměl k věci vůbec vyjadřovat. Udělal údajně něco, co se tu po roce 1989 ještě nestalo. Mluvčí říká, že se za něj bude modlit. To, že by chyba mohla být i na jeho straně, ale odmítá. Informace o smrti lékaře prý dřív zveřejnit nemohl, zároveň nepřipouští, že by bylo možné nedorozuměním okolo odletu předejít.

Prezident je podle Ovčáčka s jeho vyjadřováním spokojený a nemá s ním žádný problém. Za svými útoky třeba na novináře si stojí. Říká, že někteří z nich jsou prostě svině a že nemůže mlčet. To, že se vulgarismy objevují vedle oficiálních informací z Pražského hradu, mu nevadí. Užívá si prý svobody slova.

Ovčáček taky nevidí důvod vyvracet informace o špatném zdravotním stavu prezidenta. Žádné další zprávy lékařů Pražský hrad publikovat nechce, o zdraví prezidenta si podle něj může každý udělat obrázek sám. Mluvčí tvrdí, že podle médií měl Miloš Zeman od začátku roku už několikrát zemřít. Nad zprávami o tom, jak je na tom špatně, se prý s prezidentem královsky baví. Ovčáček odmítá, že by se kvůli zdravotním problémům musel jakkoliv upravovat prezidentův program.

Co Jiřího Ovčáčka v rozhovoru nejvíc rozčílilo? Koho skutečně urazil? Proč nevidí problém v útocích na politiky a novináře? A proč prezident nechce mluvit k lidem 17. listopadu?

Další díly pořadu Prostor X můžete vidět zde >>>

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.