Zemana za sto let doceníme jako velikána, Čapí hnízdo dopadne pro Babiše dobře, říká šéf sněmovny | Reflex.cz
nahoru

Zemana za sto let doceníme jako velikána, Čapí hnízdo dopadne pro Babiše dobře, říká šéf sněmovny

Čestmír Strakatý9. listopadu 2018 • 06:00
Prostor X: Rozhovor s Radkem Vondráčkem
• video: 
Prostor X

Je potřeba udělat tlustou čáru a začít spolu mluvit. Předsedu Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka trápí politická kultura v Česku a nedostatek respektu k politikům. Hlasité protesty proti premiéru Babišovi, třeba při pietě v rámci výročí sovětské invaze, jsou podle něj nedemokratické a špatné. Vondráček tvrdí, že pochopil, proč prezident nechtěl mluvit 21. srpna a proč nebude mluvit ani 17. listopadu. Prý by ho vypískali a příčina je v protestujících. Vondráček taky dál hájí premiéra Babiše v kauze Čapí hnízdo. Odhalení iRozhlasu označuje za dobrou zprávu pro Babiše. Není v nich totiž nic nového a Vondráček věří, že vyšetřování dopadne v premiérův prospěch.

Šéf sněmovny nechápe, proč článek iRozhlasu vyšel právě teď. Míní, že policie si už jistě obrázek udělala. Nezávislost žalobců ani policie teď nechce zpochybňovat, i když v minulosti některé jeho výroky byly právě kvůli tomu kritizovány. Tvrdí, že vyšetřovatelé mají mít klid na práci. Obhajoba Babiše je ale prý dobře připravená a zastavení jeho stíhání příští rok bude dobrá zpráva.

Vondráček tvrdí, že lidé mají právo premiéra i kvůli trestnímu stíhání kritizovat. Třeba při pietě 21. srpna ale nešlo o vyjádření jiného politického názoru. Podle Vondráčka padaly těžké vulgarismy a to už není demokracie a svoboda projevu. To, že by se něco podobného mohlo dít i 17. listopadu, šéf sněmovny připouští. Zdůrazňuje, že kritiky respektuje, oni ale nerespektují jiný názor. Vondráček proto zpětně dal za pravdu prezidentovi. Zeman podle něj ví, že ať by řekl cokoliv, byl by vypískán.

Kauza Čapí hnízdo chronologicky: Jak to bylo s dotací, proč Babiše šetřil OLAF i policie a jak si Babiš protiřečí >>>

Pirát Bartoš: Babiš denně vydělá jako Češi za rok, v Agrofertu spoří na důchod, chceme…

Na docenění prezidenta Zemana si totiž budeme muset počkat. Podle Vondráčka dalších sto let, kdy se podobně jako Rašín nebo Švehla zařadí mezi velikány. Vulgarit a útoků je podle něj moc na všech stranách, situace se přitom po druhém zvolení Zemana ještě zhoršila. Prezident má prý svůj styl. Vondráček tvrdí, že s ním o tom, že by měl ubrat, mluvil a prezident ho bral. S některými novináři nemluví, protože o něm špatně píšou.

Lituje Radek Vondráček své cesty do Ruska? Co tam přesně řekl o kauze Skripal a novičoku? Proč si myslí, že bude stíhání Andreje Babiše zastaveno? A kdo může za rozdělení české společnosti?

Zábranský: Zeman chtěl být sjednotitel, nový Masaryk. Za to, co se z něj stalo, můžou…
Velvyslanec při NATO: Varuji před větší závislostí na Rusku, snaží se podkopat…
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Andrej Babiš vítězí. Zatím... Kdo ale stojí proti babišismu?
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější