Liduschka Baarová bez rukaviček a spodního prádla aneb Steigerwaldův muzikál o zkurveným 20. století | Reflex.cz
nahoru

Liduschka Baarová bez rukaviček a spodního prádla aneb Steigerwaldův muzikál o zkurveným 20. století

Adéla Knapová8. března 2017 • 15:00

V plzeňském Divadle J.K.Tyla je od konce loňského roku k vidění původní český muzikál Karla Steigerwalda, Aleše Březiny a Jiřího Ornesta. Je to potřetí, co se dramatik Karel Steigerwald vepsal coby libretista a autor textů do muzikálu, ale tentokrát měl zřejmě poprvé zcela volnou ruku; uchopil tedy notoricky známý životní příběh Lídy Baarové neumytýma rukama a s nečekaným gustem se pustil do provokací na hraně kabaretní estrády. 

„Téma Baarová není ani o jejím obhajování, ani o odsuzování. Oboje je kýč. Je v něm spíš metafora celýho toho dvacátýho zkurvenýho století a nás v něm. Mám tam nejraději okrajovou větu o Baarové: Kdyby žila v Itálii, prožila by úplně jinej život,“ říká Karel Steigerwald. 

Co na to diváci? Někteří jsou šokovaní, mnozí s jásotem aplaudují. Výprava je spektakulární, herci zpívají o život, Baarová je krásná a sentimentálně rozervaná, Jan Werich uprostřed toho všeho chytá ryby a trousí bonmoty a Adolf Hitler tvrdí, že je nadsamec. A jak (si) stojí Goebbles? Podívejte se na video!

Hitlerův telefon byl vydražen za neuvěřitelných 6 milionů korun
Tereza Stonišová 21. února 2017 • 11:45

Hitlerův telefon byl vydražen za neuvěřitelných 6 milionů korun

Trapné snímky, které neměl nikdo vidět. Prohlédněte si fotky zakázané samotným Hitlerem
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,750
23,050
29,220
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější