nahoru

Liduschka Baarová bez rukaviček a spodního prádla aneb Steigerwaldův muzikál o zkurveným 20. století

Adéla Knapová 8. března 2017 • 15:00
VIDEO: Ukázka z muzikálu LIDUSCHKA (BAAROVÁ) z divadla J. K. Tyla v Plzni
• video: 
DJKT

V plzeňském Divadle J.K.Tyla je od konce loňského roku k vidění původní český muzikál Karla Steigerwalda, Aleše Březiny a Jiřího Ornesta. Je to potřetí, co se dramatik Karel Steigerwald vepsal coby libretista a autor textů do muzikálu, ale tentokrát měl zřejmě poprvé zcela volnou ruku; uchopil tedy notoricky známý životní příběh Lídy Baarové neumytýma rukama a s nečekaným gustem se pustil do provokací na hraně kabaretní estrády. 

„Téma Baarová není ani o jejím obhajování, ani o odsuzování. Oboje je kýč. Je v něm spíš metafora celýho toho dvacátýho zkurvenýho století a nás v něm. Mám tam nejraději okrajovou větu o Baarové: Kdyby žila v Itálii, prožila by úplně jinej život,“ říká Karel Steigerwald. 

Co na to diváci? Někteří jsou šokovaní, mnozí s jásotem aplaudují. Výprava je spektakulární, herci zpívají o život, Baarová je krásná a sentimentálně rozervaná, Jan Werich uprostřed toho všeho chytá ryby a trousí bonmoty a Adolf Hitler tvrdí, že je nadsamec. A jak (si) stojí Goebbles? Podívejte se na video!

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.