Stovky pádů, modřin a zlomených kostí. Jackie Chan převzal Oscara z rukou Sylvestra Stalloneho | Reflex.cz
nahoru

Stovky pádů, modřin a zlomených kostí. Jackie Chan převzal Oscara z rukou Sylvestra Stalloneho

Martin Bartkovský15. listopadu 2016 • 13:45

Hlavní udílení Oscarů za letošní rok nás sice teprve čeká, několik cen ale akademici rozdali už tento víkend. Stalo se již tradicí, že ceny za celoživotní mistrovství se udílejí na separátní akci nazvané Governors Awards. Většinou se předávají v tichosti, letos tomu ale bylo jinak. O pořádně hlasité, dojemné a veselé převzetí se postaral Jackie Chan. Hrdina akčních filmů přednesl dojemnou řeč a prvním gratulantem byl jeho dlouholetý přítel Sylvestr Stallone.

Jackie Chan je muž, bez kterého by 80. a 90. léta byla mnohem nudnějším obdobím. Otec svébytného žánru, tedy akčních komedií s prvky bojových umění, věnoval natáčení celý svůj život. A na sklonku kariéry se konečně dočkal pořádného ocenění. Po půl století u filmu a natočení více než 200 snímků získal v neděli večer Oscara za celoživotní dílo.

Fotografie ze zákulisí nového rusko-čínského akčního filmu s Arnoldem SchwarzeneggeremFotografie ze zákulisí nového rusko-čínského akčního filmu s Arnoldem SchwarzeneggeremFoto instagram.com

Na pódiu zářil štěstím. Vzpomínal na začátky v Hollywoodu, kdy podobné ceny podle svých slov pouze očichával v bytech svých hereckých přátel. Jeho rodiče se ho neustále ptali, kdy i on si přijde pro zlatou sochu plešatého muže. S úsměvem odpovídal, že nikdy. Za akční komedie se tyhle ceny nedávají. To ale přestalo o víkendu platit a pan a paní Chenovi by byli na svého syna ještě více hrdí.

Bond girl za plotnou: Ať mají chlapi radost!
TEREZA SPÁČILOVÁ 23. dubna 2014 • 10:18

Bond girl za plotnou: Ať mají chlapi radost!

V sále svou srdečnou děkovnou řečí dojal všechny. I chlapáka Stalloneho, který si jeho projev natáčel na mobil a byl mezi prvními gratulanty. Poklonu vysekl i Chris Tucker, herecký parťák ze série Křižovatka smrti a na dálku pogratuloval i Arnold Schwarzenegger, který s Jackie Chanem aktuálně natáčí rusko-čínský historický film Viy 2.

Mladý papež: Nový televizní seriál z dílny HBO je dechberoucí! Stejně jako Jude Law v…

I když hongkongský sympaťák svou zmínkou o stovkách zlomených kostí vyvolal v sále smích, zas tak vtipné to není. Jeho kaskadérský tým letos oslavil 40 let existence a Chan je proslulý tím, že všechny kaskadérské kousky dělá sám. I proto byste v jeho těle marně hledali nějakou kost, která ještě nebyla zlomená a z natáčení filmu Božská relikvie si dokonce odnesl díru v lebce. S postupujícím věkem, v dubnu mu bude 63 let, se ale chce spíše věnovat produkci a prostor před kamerou pomalu uvolňuje mladším.

Za všechny akční klasiky z 80. a 90. let mu ale patří nekonečný dík a pro akrobatické kousky po padesátce máme pouze slova obrovského uznání. Jeho děkovnou oscarovou řeč najdete ve videu.

Arabské země zakázaly film nominovaný na čtyři Oscary po intervenci "ostražitého diváka"
Recenze: Revenant (Zmrtvýchvstání) – Leonardo už si jde zase pro Oscara, tentokrát má…
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne
PREMIUM X Nejmladší z „chvilkařů“: Kdo je Kryštof Zapletal, jeden z hlavních organizátorů demonstrace na Letné?
PREMIUM X Vztyčení majáku: Památník Tomáše Bati ve Zlíně se znovu probudil k životu
PREMIUM X Nezbytná sada demonstranta: Vyjádřete nesouhlas s Babišem originálními plakáty od Reflexu!

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější