nahoru

Mladý papež: Nový televizní seriál z dílny HBO je dechberoucí! Stejně jako Jude Law v titulní roli

Veronika Bednářová 28. října 2016 • 12:08
Mladý papež: Nový televizní seriál z dílny HBO je dechberoucí! Stejně jako Jude Law v titulní roli
foto: HBO

Sešli se tři. Italský oscarový režisér Paolo Sorrentino (Božský, Velká nádhera a Mládí). Jude Law, vynikající charakterní Brit a herecký idol – původní rozhovor s ním čtěte v posledním tištěném Reflexu. A Diane Keaton, americká herecká legenda, v historicky první vážné roli. Stvořili desetidílný seriál MLADÝ PAPEŽ, který si Sorrentino i sám napsal. První dva díly viděli novináři ve světové premiéře na festivalu v Benátkách; tleskalo se tehdy hurónsky. Ode dneška jej uvidíte i u nás.    

Jak seriál dopadne, je po dvou dílech nemožné odhadnout, ale věřte mi, že některé scény, především ty davové, jsou tam tak dokonalé, že jsou skoro na infarkt – nejen pro věříří.

Mladý papež má totiž něco, co čekáte od Sorrentina a od kvalitní televize zároveň: silný, srozumitelný příběh, zde v bombastických kulisách moderního Vatikánu. Sorrentinův Lenny Belard alias fiktivní papež Pius XIII. (Jude Law) má především chorobný hlad po moci, pramenící ovšem z obrovské osobní nejistoty (tu mu přijíždí zmírnit americká jeptiška a chůva Diane Keaton). Je to barevné, nesmírně silné, kvalitně natočené a ve výsledku neopakovatelné.  

Sorrentino práci na seriálu miloval: „Střihnout si televizi pro mě byla radost. Chystám teď sice celovečerní film, ale další spolupráci s televizí rozhodně nevylučuji. To je jako kdybyste se ptala profesionálního fotbalisty, jak to, že nehraje pouze na velkém hřišti, ale občas si s chutí začutá i s klukama na ulici?,“ řekl při rozhovoru pro Reflex o své práci na Mladém papežovi, který vznikl v koprodukci Sky, HBO a Canal+.

Video se připravuje ...
Trailer Mladý papežVIDEO youtube.com
Na HBO a HBO GO se bude Mladý papež vysílat vždy po dvou epizodách. Startuje právě teď, v pátek 28. října ve 20 hodin. Českou stopu v něm zanechal také Český národní symfonický orchestr, který pro seriál nahrál hudbu. Původní rozhovor s Paolem Sorrentinem, režisérem snímků Mládí nebo Velká nádhera, který v roce 2013 získal Oscara za nejlepší zahraniční film, najdete v příštím Reflexu.

 

Veronika Bednářová


Klíčová slova: HBO, seriál, Mladý papež, Jude LawDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.