nahoru

Petice upgrade!

Jiří X. Doležal 16. dubna 2002 • 10:54

Tento článek berte, prosím, jako omluvu všem, kterým jsem na emaily stran petice neodpověděl - ale nešlo to, neboť nemám sekretářku. Tak se nyní pokusím jednotlivé okruhy otázek sumarizovat a odpovědět...

Tento článek berte, prosím, jako omluvu všem, kterým jsem na emaily stran petice neodpověděl - ale nešlo to, neboť nemám sekretářku.
Tak se nyní pokusím jednotlivé okruhy otázek sumarizovat a odpovědět:

1. Petice musí být vyplněna na papíře, podle vzoru, který je ke stažení ZDE. Na elektronický podpis nejsme zařízeni a bez něj nemají podpisy přes web právní platnost.

2. Jako platné podpisy jsou chápány pouze podpisy lidí starších 18 let (to mám od právníka a není to můj vynález).

3. Petice je přes jeho četné nevýhody ve formátu PDF proto, že je důležité, aby arch nebyl příliš pozměňován a neztratil zákonem nařízené náležitosti.

4. Po vyplnění je potřeba petiční arch zaslat na adresu pořadatele petice (je uvedena na archu).

5. A konečně to nejdůležitější: K dnešnímu dni mám 587 podpisů, abych jmenoval celebrity - šéfredaktor Reflexu dr. Petr bílek, MUDr. Pavel Bém, starosta Prahy 6, PhDr. Ivan Douda, fotografové Jan Šibík a David Kraus...

Přes pozitivní signály - kromě ministra spravedlnosti, předkladatele a autora návrhu, se drogové cenzury nezastává nikdo, pan ministr Bureš však výslovně (Lidové noviny 15.4.) říká: „Cílem nové úpravy není omezování svobody projevu, ale snaha účinněji postihovat například vytváření a provozování speciálních internetových stránek, které poskytují návody na výrobu drog.“A to se samozřejmě dá vztáhnout nejen na všechny „harm reduction weby“ o marihuaně jako mé koukat.cz, ale i na na sám server Reflexu. Nevěříte? Tak klikněte na palici...Proto - podepisujte petici dál, protože kolem marihuany se začínají dít neuvěřitelné pitomosti (na Zlínsku budou policisté oblétávat moravské luhy letadélkem a sledovat, zda někde zločinně neroste marihuána) a zákon, který začne platit 1. července, prostě nesmíme připustit.