nahoru

Rok Paroubka

Petr Holec 15. září 2009 • 14:58

Nikdo už nevezme předsedovi ČSSD Jiřímu Paroubkovi titul muž roku. Nejdřív blamáž se shozením vlády, nyní shození předčasných voleb. Větší triumf nebude ani narození Margarity.


S Paroubkem jsem náhodou strávil celé pondělí. Ne že bych nevydržel bez jeho nápadů, jak si znovu koupit voliče a dál ruinovat tuhle zemi; v Ústeckém kraji, kde kandiduje, objel tři předvolební mítinky. Večer se dokonce v chomutovském kulturáku potil v palbě chytrých otázek Jiřího Krampola, do jehož pojízdného cirkusu senilní trapnosti kvůli volbám znovu naskočil.
Všude, kam Paroubek v pondělí vkročil, lidem opakoval, že za odložením předčasných voleb o měsíc stojí ODS, jež se lekla vítězných preferencí ČSSD. Zatímco do lidí cpal tučné volební klobásy, lil bezplatné pivo a ohrožoval děti fingovaným zpěvem Kateřiny Brožové, sliboval všem volby počátkem listopadu.
A vidíte: jednou se vyspíme – a vše je zase jinak. Paroubek chce najednou volby v červnu, údajně kvůli dalším ústavním stížnostem.
Velmi povedené. To jsou na tom v Lidovém domě fakt tak zoufale, že už nemají ani svůj pověstný špatný smysl pro humor, a musejí nás krmit tímhle? Další ústavní stížnosti? Nebyla to snad ČSSD, kdo tlačil na co nejrychlejší konání předčasných voleb? Za tímhle už snad nestojí ani dva velikáni sociálně-demokratického marketingu, Petr Dimun s Jaroslavem Tvrdíkem. Tohle už musí být sám Paroubek!
Těžko říct, co předsedu v noci tak vylekalo. Snad se mu zdálo o průzkumu, podle jehož čísel nebude moci vládnout s komunisty. Nebo se lekl sám sebe. Ve snu uviděl, co všechno pro tuhle zemi udělal – rozdělená společnost, dluhy, kam se podíváme, a David Rath – a hodil do voleb vidle.
Každopádně víme jedno: Paroubkovi je všechno jedno, jakmile jde o Paroubka. To je jeho volební program.



K tématu:

Petr Holec: SEXY MOZEK V AKCI? (Reflex.cz, 16. 9. 2009)
Poté, co předseda ČSSD Jiří Paroubek rozšlápl své vlastní dílo co nejrychlejších předčasných voleb, ptali se na ČT24, jestli se někdy dozvíme jeho pravý motiv. Myslím, že velmi rychle.

Paroubek, Zubová a volby: Konspirační teorie
Miroslav Cvrček: PAROUBEK, ZUBOVÁ A VOLBY: KONSPIRAČNÍ TEORIE (Reflex.cz, 15. 9. 2009)
Pondělí: Podnikatel a muž politického zákulisí Jaromír Soukup oznamuje, že již nebude podporovat Olgu Zubovou. Úterý: Jiří Paroubek oznamuje, že obrací o 180 stupňů a nebude hlasovat pro rozpuštění sněmovny. Náhoda?



Další články Petra Holce najdete v rubrice KOREKTNÍ NEKOREKTNOST