nahoru

Boží země

Petr Holec24. září 2007 • 14:37
Boží země

Taky se jako já ptáte, proč musíme měsíce zažívat antiklausovskou prezidentskou agónii, která z nejvyššího ústavního úřadu navždy udělala vesnický obchod s prošlými klobásami? Dlouho jsem si s tím lámal hlavu. Až jsem se v pondělí v HN dočetl, že z Václavského náměstí záhadně zmizel východ z metra.


Jak spolu tyto dvě věci souvisí? Zdánlivě samozřejmě nijak; naši prezidenti dávno MHD nejezdí, přestože nám Václav Klaus, jenž vyměnil Superb za A8, protože vzadu drncal, občas rád doporučí, abychom jí neopovrhovali. Přesto: snad jen v zemi, kde majitel domu na nejznámějším a dopravně i nejfrekventovanějším náměstí může prostě nechat zmizet východ z metra, je možné, aby nám politici denně představovali a hned zase nechali zmizet prezidentské kandidáty jako pohyblivé reklamní plakáty – a aby to mysleli fakt vážně! Nechám teď stranou rádoby prezidenty, jejich čerstvý hřbitov všichni známe. Mnohem lepší příběh je ten se zmizelým východem ze stanice Můstek trasy A na rohu Václavského náměstí a Jindřišské ulice.
Krátce: Dopravní podnik (DP) východ před časem zrušil kvůli stavbě podzemních kolektorů, ovšem jen dočasně. Mezitím ale nový majitel rohového domu zjistil, že mu to tak vyhovuje; přízemní obchody v domě víc vyniknou v kontrastu s dlažbou než se schody do metra. Dohodl se proto s DP, že východ postaví kousek dál. Což samozřejmě dodnes neudělal, přestože v katastru nemovitostí východ stále figuruje. Podle HN považuje DP situaci za beznadějnou. Skoro jako Petr Pithart, Jiří Dientsbier, Václav Pačes, Jan Švejcar…Kurzy měn
25,560
21,740
28,600
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější