Mám se oholit? ptala se sama sebe Christová před finále první Miss. Za výhru dostala šicí stroj a svatební šaty | Reflex.cz
nahoru

Mám se oholit? ptala se sama sebe Christová před finále první Miss. Za výhru dostala šicí stroj a svatební šaty

Veronika Bednářová25. dubna 2019 • 18:00

Když vizionář, producent a spisovatel Miloš Zapletal (76) nasazoval v Ostravě v dubnu 1989 první zlatou korunku osmnáctileté, tmavovlasé rodačce z Prešova Ivaně Christové (48), netušil, jak obrovskou vlnu nové ženské síly a solidarity tím vyvolá. Ze soutěže Miss ČSSR se stal přes noc mezinárodní pojem a východoevropské bohyně zaplavily i díky demokratickým změnám zahraniční přehlídková mola. 

Ty jsi, Ivano, jestli si dobře pamatuju, v roce 1989 vlastně ani moc tu soutěž krásy vyhrát nechtěla.

Měla jsem v sobě velký respekt a možná jsem i chtěla vyhrát, ale vůbec jsem nevěděla, co mě čeká. Byla jsem ještě socialistická Miss. Já do té doby znala jen první televizní program, druhý televizní program, Ein Kessel Buntes a filmy s hvězdičkou… pak hned přišla Miss, vítězství, focení, davy lidí… Zpětně ti, Miloši, musím vyseknout poklonu. Poklonu za to, jakou jsi ze soutěže Miss udělal show. Byla to zábava, legrace, přizval jsi k ní nejlepší lidi ze šoubyznysu. Moje černobílá fotka v plavkách pak obletěla celý svět… Z boku nám na plavky našili klíny, aby to nebylo až příliš sexy.

Dospívající Sophia Lorenová: Málo známé snímky slavné herečky, když byla ještě teenager

Taťána: No dívala jsem se na ty tvoje fotky, ty plavky, černý a vykrojený, to byla úplná senzace! Úplná Baywatch, Pobřežní hlídka!

Ivana: Zní to jako z doby kamenné, ale za vítězství v Miss ČSSR jsem dostala šicí stroj, balíček maďarské kosmetiky, svatební šaty a zájezd do Japonska, kam se mělo cestovat vlakem přes Rusko, takže jsem řekla: „Tak tam nejedu.“

Taťána: Danajské dary!

Ivana: Já jsem před soutěží nevěděla ani základní věci - jestli se mám oholit? Jestli se to sluší? To byl rok 89 a nic takového tu nikdy předtím nebylo. Šok ale byl, že mě ze dne na den po vítězství znala celá republika, všichni se mě chtěli dotknout. Jela jsem třeba v Praze tramvají a musela se schovat do kabinky řidiče, aby mě lidi neumačkali.

Miss Alžírsko 2019: Afričané devatenáctileté vítězce nadávají do černochů. Posuďte sami

Po vítězství jste se staly obdivovanými, slavnými. Jaké to bylo, přijít o část soukromí, poslouchat neustále lichotky?

U mě to hodně vyřešila rychlost, s níž se všechno událo. V dubnu 1989 jsem se stala Miss ČSSR, v říjnu vyhrála Miss Maja International, pak hned přišel roční kontrakt na práci v USA, byla jsem několik let v zahraničí. Masakr nastal, až když jsem se vrátila, protože bulvár mezitím získával na síle a novináři se naučili vytvářet si prodejnější příběh, než byl ten můj vlastní. Ale už jsem si zvykla.

Velký rozhovor Miloše Zapletala s Misskami Ivanou Christovou a Taťánou Gregor Brzobohatou (Kuchařovou) najdete v Reflexu č. 17, který je v prodeji od 25. dubna 2019.

Vydání si můžete zakoupit v našem iKiosku >>>

Reflex 17/2019Reflex 17/2019

Je mi jedno, že jsem pro lidi jen krásná, Češi ženy diskriminují, říká Taťána Gregor …
Taťána G. Brzobohatá: Pierra Richarda dojali čeští senioři a chce jim pomáhat osobně

Veronika BednářováVolby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Kurzy měn
25,730
22,990
29,330
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější