Je mi jedno, že jsem pro lidi jen krásná, Češi ženy diskriminují, říká Taťána Gregor Brzobohatá | Reflex.cz
nahoru

Je mi jedno, že jsem pro lidi jen krásná, Češi ženy diskriminují, říká Taťána Gregor Brzobohatá

Leila Chadalíková31. října 2018 • 06:00
Prostor X: Rozhovor s Taťánou Gregor Brzobohatou
• video: 
Prostor X

Dokázala to, co zatím žádná Češka. Taťána Gregor Brzobohatá, dříve Kuchařová, vyhrála v roce 2006 Miss World. Stala se tak historicky první a zatím jedinou českou vítězkou nejstarší světové soutěže krásy. Dva roky po získání titulu nejkrásnější ženy světa iniciovala založení nadace Krása pomoci, která je zaměřena na pomoc seniorům. V roce 2015 osobně prezentovala činnost své nadace na půdě OSN v New Yorku a v Ženevě. Byl to začátek její nové životní cesty, jako ambasadorky OSN za Českou republiku. 

Gregor Brzobohaté nevadí, že je vnímaná spíše jako ta krásná než jako ta chytrá. Přiznává, že být Miss World je cejch na čele. Jedním dechem však dodává, že i přes to, že si musela sama v sobě některé věci spojené s titulem srovnat, je šťastná, že je dokázala přetransformovat do projektů, které mají smysl. 

Jedním z takových projektů je založení nadace Krása pomoci, ke kterému ji sice částečně pomohla korunka, přesto je přesvědčená, že by si cestu k pomoci seniorům našla i bez ní. Ovlivněná prací maminky, která je zdravotní sestra, stejně jako prarodiči, kteří ji spoluvychovali, měla k seniorům, péči o ně a problémům s kterými se potýkají, vždy blízko. 

Kubera: Sexuální násilí zneužívají „ultrafeministky“, příběhům nevěřím, chtěly se…

Budoucnost naší ekonomiky bude podle modelky stát na pracujících seniorech, proto je potřeba zaměřit se na odbourání jejich pracovní diskriminace. Stejně tak na feminizaci chudoby, či nerovnost platů. Naše společnost je podle Gregor Brzobohaté nastavená sexisticky a machisticky a je v ní příliš mnoho přežitých myšlenkových stereotypů. 

Jaké bylo vystoupit v sedmadvaceti letech na půdě OSN? Jak se vyhnout chudobě ve stáří? A může vůbec vyjít Miss World na ulici nenalíčená? 

Další díly pořadu Prostor X můžete vidět zde >>>

Feminista Fila: Češi jsou jako islám, znásilnění vidí stejně, spousta si ani nemyslí,…
Ester a Josefina: Lidi nám místo souložit a milovat posílají vulgarity, pořád ale…
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne
PREMIUM X Nejmladší z „chvilkařů“: Kdo je Kryštof Zapletal, jeden z hlavních organizátorů demonstrace na Letné?
PREMIUM X Vztyčení majáku: Památník Tomáše Bati ve Zlíně se znovu probudil k životu
PREMIUM X Nezbytná sada demonstranta: Vyjádřete nesouhlas s Babišem originálními plakáty od Reflexu!

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější