Kubera: Sexuální násilí zneužívají „ultrafeministky“, příběhům nevěřím, chtěly se dostat k filmu a držely | Reflex.cz
nahoru

Kubera: Sexuální násilí zneužívají „ultrafeministky“, příběhům nevěřím, chtěly se dostat k filmu a držely

Čestmír Strakatý14. září 2018 • 06:00
Rozhovor s Jaroslavem Kuberou
• video: 
Reflex.cz

Moderní trendy? S tím za Jaroslavem Kuberou nechoďte. Senátor a teplický starosta je na své konzervativní názory pyšný. Dokládá to i činy, kdy si po 50 letech znovu bere svou manželku. Zároveň ale provokuje, prý proto, aby se nezbláznil. Dopady svých slov, třeba o sexuálním zneužívání, příliš neřeší. Jde prý o nadsázku, a navíc to podle něj není tak velký problém, jak se někdy tvrdí.

Jaroslav Kubera totiž nevěří statistikám o sexuálním obtěžování a sexuálním násilí. Problém je podle něj úmyslně nadsazený, aby se na něm živily "ultrafeministky". Zmiňuje přitom, že mu spíš vadí vegani, kteří třeba útočí na řeznictví. A dodává, že nebezpečnost je vlastně podobná a že nucení k veganství je srovnatelné s fyzickým násilím. Senátor nevěří ani příběhům některých žen. Říkají je podle něj proto, že to je moderní, a celá věc se prý zvrhla.

Je tedy vůbec problém postavení žen v Česku? Podle Kubery ne. Nerovnost je prý uměle vytvořená kontrukce. Studii, která problém v Česku zkoumala, odmítá jako nejspíš zaplacenou. I nerovnost mužů a žen je podle něj móda. Schopné ženy se prý prosadí samy, pokud o to tedy budou mít zájem.

Klíčový je naopak podle Kubery boj proti regulacím a byrokracii. Je to prý jeho doživotní poslání a důvod, proč znovu kandiduje do Senátu. Problém přitom nevidí v Evropské unii, ale v českých zákonodárcích, kteří jsou často horší než Brusel. Lisabonskou smlouvu ale označuje za to vůbec nejhorší, co kdy Senátem prošlo.

Proč je podle Jaroslava Kubery zbytečné bojovat proti globálnímu oteplování? Vadí mu názory Václava Klause mladšího? Jak to mají s rovností žen a mužů v Teplicích? A jak je na tom se svojí sexuální výkonností?

Babiš mě opravdu naštval. Tvrdil mi do očí, že peníze nedává na čistky, omluvit se…
Jsem prý moc hezká i tlustá, už to ale není mužský svět, říká moderátorka a hráčka…
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,750
23,080
29,260
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější