Taťána G. Brzobohatá: Pierra Richarda dojali čeští senioři a chce jim pomáhat osobně | Reflex.cz
nahoru

Taťána G. Brzobohatá: Pierra Richarda dojali čeští senioři a chce jim pomáhat osobně

Veronika Bednářová21. září 2018 • 13:00
Taťána Gregor Brzobohatá mluví o spolupráci s Pierrem Richardem a své nadaci
• video: 
Martin Bartkovský

Každý, kdo se se zakladatelkou nadace Krása pomoci Táňou G. Brzobohatou, aktivistkou a jedinou českou vítězkou Miss World, kdy bavil, ví, s jakou vervou o svojí práci mluví. Její výsledky jsme na tiskovce viděli v 8-minutovém krátkém filmu jasně: za deset let existence podpořila Krása pomoci 30 miliony korun 90 neziskovek a uvedla do života unikátní projekt Doma bez obav, který pečuje o osamělé seniory tím, že je propojuje se službami domácí péče, takže mohou zůstávat doma a nemusejí putovat do domova důchodců. Nyní přivítala v česku charismatického francouzského herce Pierra Richarda, který se chce aktivně zapojit do projektů její nadace.

„Až přijedu příště, chci se s Táňou za českými seniory vydat na návštěvu. Snad budou vědět, kdo jsem. To víte, aby se neptali: ´Kdo je to ten stařec, co s vámi, Táňo, přišel?´“ zavtipkoval jeden z nejslavnějších evropských herců Pierre Richard a dodal vážněji: „Žijeme ve společnosti, která je čím dál egoističtější, takže práce, kterou Taťána dělá, je obdivuhodná. Pamatuji si, jak jsem chodil navštěvovat svoji babičku: vždycky otevřela dveře, měla nádherný úsměv a i já jsem měl radost z toho, že jsem za ní mohl přijet. Často jsem si pak vyčítal, že to nebylo častěji. I na tomhle videu jsem viděl úsměvy starých lidí, kterým pomáhají lidé krásní a mladí,“ dodal herec (v programu Krásy pomoci pracují desítky dobrovolníků).

Následně herec na slavnostním gala večeru, kde se představíil i jako hudebník a stand up komik, získal od Nadace Krása pomoci cenu Beauty of Help Award, která byla letos udělena vůbec poprvé.

Velký profilový rozhovor s Pierrem Richardem najdete už brzy v Reflexu. O činnosti nadace, její budoucnosti i Pierru Richardovi mluví Taťána G. Brzobohatá ve videu v úvodu článku.

Když ani vaši nejbližší nevědí, že jste válečný hrdina. Z videa na podporu českých…
John Nash. Génius z filmu Čistá duše zemřel jen 4 dny poté, co převzal "Nobelovku pro …


Veronika BednářováVybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Extinction Rebellion: Zachránci planety, nebo užiteční idioti?
PREMIUM X Národní divadlo: Dům stavěný z největších ideálů aneb Služba i posluha ve „zlaté kapličce“
PREMIUM X Zelený Raoul: Oplození, slepice a teď i smrt. Přejete si i pohřeb od Andreje Babiše?
PREMIUM X Řidičák na psy: Moderní lidé nevědí, jak se chovat ke psům, a tím je ničí
PREMIUM X Nový feudalismus na postupu: Klimatická opatření mohou Evropu přivést k hladomoru

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější