Taťána G. Brzobohatá: Pierra Richarda dojali čeští senioři a chce jim pomáhat osobně | Reflex.cz
nahoru

Taťána G. Brzobohatá: Pierra Richarda dojali čeští senioři a chce jim pomáhat osobně

Veronika Bednářová21. září 2018 • 13:00
Taťána Gregor Brzobohatá mluví o spolupráci s Pierrem Richardem a své nadaci
• video: 
Martin Bartkovský

Každý, kdo se se zakladatelkou nadace Krása pomoci Táňou G. Brzobohatou, aktivistkou a jedinou českou vítězkou Miss World, kdy bavil, ví, s jakou vervou o svojí práci mluví. Její výsledky jsme na tiskovce viděli v 8-minutovém krátkém filmu jasně: za deset let existence podpořila Krása pomoci 30 miliony korun 90 neziskovek a uvedla do života unikátní projekt Doma bez obav, který pečuje o osamělé seniory tím, že je propojuje se službami domácí péče, takže mohou zůstávat doma a nemusejí putovat do domova důchodců. Nyní přivítala v česku charismatického francouzského herce Pierra Richarda, který se chce aktivně zapojit do projektů její nadace.

„Až přijedu příště, chci se s Táňou za českými seniory vydat na návštěvu. Snad budou vědět, kdo jsem. To víte, aby se neptali: ´Kdo je to ten stařec, co s vámi, Táňo, přišel?´“ zavtipkoval jeden z nejslavnějších evropských herců Pierre Richard a dodal vážněji: „Žijeme ve společnosti, která je čím dál egoističtější, takže práce, kterou Taťána dělá, je obdivuhodná. Pamatuji si, jak jsem chodil navštěvovat svoji babičku: vždycky otevřela dveře, měla nádherný úsměv a i já jsem měl radost z toho, že jsem za ní mohl přijet. Často jsem si pak vyčítal, že to nebylo častěji. I na tomhle videu jsem viděl úsměvy starých lidí, kterým pomáhají lidé krásní a mladí,“ dodal herec (v programu Krásy pomoci pracují desítky dobrovolníků).

Následně herec na slavnostním gala večeru, kde se představíil i jako hudebník a stand up komik, získal od Nadace Krása pomoci cenu Beauty of Help Award, která byla letos udělena vůbec poprvé.

Velký profilový rozhovor s Pierrem Richardem najdete už brzy v Reflexu. O činnosti nadace, její budoucnosti i Pierru Richardovi mluví Taťána G. Brzobohatá ve videu v úvodu článku.

Když ani vaši nejbližší nevědí, že jste válečný hrdina. Z videa na podporu českých…
John Nash. Génius z filmu Čistá duše zemřel jen 4 dny poté, co převzal "Nobelovku pro …


Veronika BednářováColours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Edmund Hillary: Včelař z Nového Zélandu, který jako první zdolal Mount Everest
PREMIUM X Chyba mohla nastat kdykoliv, vzpomíná Jan Kolář na komentování přistání Apolla 11 na Měsíci
PREMIUM X Karel Zich: Český Elvis Presley, jehož zářnou kariéru předčasně ukončila smrt
PREMIUM X Situace Andreje Babiše: Co může premiér ve svém trestním stíhání použít jako záchrannou brzdu
PREMIUM X Zelený Raoul: Zeman zničil Nečase, Sobotku, Hamáčka... Teď je na řadě kůrovec!

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější