nahoru

10 nejlepších filmů o olympiádě: Vraždící krasobruslařka i Brit, kterého málem zabily skoky na lyžích

Reflex.cz22. února 2018 • 11:00
TOP 10 filmů o olympiádě
• video: 
reflex.cz

Olympijské hry se neodehrávají jen na sportovištích, ale i na stříbrném plátně! Jak před pár dny dokázala Ester Ledecká, soutěž pod pěti kruhy rodí velké lidské příběhy, a tak není divu, že filmů, které se věnovaly tomuto sportovnímu svátku, je hned celá řada. Tady je desítka těch nejlepších, které by vám rozhodně neměly uniknout!

Někteří lidi nevěří, že jamajskej bob zvítězí! Tuhle klasiku zná asi každý a Kokosy na sněhu v našem žebříčku nesmí chybět. Narazíte ale i na méně známé kousky z filmové historie i žhavé novinky. Třeba Orel Eddie, film, kde se Wolverine proletí na lyžích v džínách a s cigaretou v puse. Nebo drama Já, Tonya, které ukazuje, že krasobruslení rozhodně není sport pro slečinky.

A také zabrousíme do našich vod a zavzpomínáme na olympiádu vůbec nejslavnější. V Naganu 1998 se měl už letos prohánět animovaný Jágr. Proč tomu tak není a kdy film o našem nejslavnějším hokejovém vítězství uvidíme? To zjistíte ve videu v úvodu článku!

A jaké jsou vaše oblíbené sportovní filmy? Na co jsme v žebříčku zapomněli? Dejte nám to vědět do komentářů pod článkem.


Olympijské symboly: logo OH pozná až 90 % světové populace >>>

Pořadí zemí podle získaných medailí >>>

A kdo hraje z Čechů o další medaile? >>>

Tabulka s kompletním programem ZOH 2018 >>>

Hokejový program na ZOH 2018 >>>

Reflex.cz


Klíčová slova: olympiáda, filmy, kultura, TOP 10, VIDEO, trailerDiskuse ke článku