nahoru

Primátor Hřib a chytrá Praha: Jsme tady tak smart, že už je to jak u blbejch

Petra Röslerová 16. září 2019 • 16:30
Primátor Hřib a chytrá Praha: Jsme tady tak smart, že už je to jak u blbejch
foto: Petra Röslerová

Chcete být chytrý jako primátor Hřib? Tak si to na něco napište, o to totiž dneska jde. My jsme totiž v tý Praze už tak smart, že kdybychom to neměli na každém kroku napsaný, skoro bychom si připadali jak u blbejch. Třeba smart travnaté lavičky za pár set tisíc, kterým ale nikdo neřekl, že jsou smart a mají se samy zalívat, takže už je po nich.

SMART bude i nová aplikace pro dopravu, abyste se mohli podívat, co zase nejede. Na smart projekty radnice vyhradila 100 milionů korun, takže uznejte, že za ty prachy to prostě MUSÍ být smart, protože jinak by se přeci mohly místo nového drahého vývoje upravit už podobné existující apky, jako třeba Google Maps, Mapy.cz, Citymapper, Transit, Moovit nebo Fuzee, kterou už roky vyvíjejí a pilují na ČVUT a už teď mapuje dopravu úspěšně.

No nic, nebudeme tady v Reflexu za partu rejpalů, vždyť přece můžeme jezdit na těch smart koloběžkách. Ale jestli prosím vás víte o nějakém krotkém oslíkovi, co by unesl tak 80 kilo, dejte nám do smart Prahy vědět, spěchá!

Petra Röslerová, toho času na mateřské dovolené, paroduje české celebrity a politiky s takovou přesností, že kdyby jí na oblečení občas neprosvítala izolepa, vůbec byste nepoznali, kdo je kdo. Nyní vám svá díla bude prezentovat v naší nové rubrice Oko za oko. Na parodii Karla Janečka a dalších osobností se podívejte do galerie:

Petra RöslerováPrezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.