nahoru

Jestli jedou v Minecraftu, tohle budou chtít! Virtuální LEGO v komiksu

Richard Klíčník 7. září 2019 • 18:30
Jestli jedou v Minecraftu, tohle budou chtít! Virtuální LEGO v komiksu
foto: comicsdb.cz

Je tu někdo, kdo nezná Minecraft? Asi ne, ale snad pro tu paní támhle vzadu… Je to hra. Nejprodávanější na světě. V kostičkované, ale 3D grafice, odkazující na první počítačové hry z minulého tisíciletí, můžete ve světě Minecraftu strávit dlouhé dny. Zejména pokud jste děti a baví vás stavět. Je to trochu jako LEGO, ale virtuální. A teď k tomu vyšel nevirtuální komiks.

Začněme komiksem Minecraft komiks: První kniha příběhů – je určený dětem, protože děti jsou cílová skupina Minecraftu (i když to tak původně nebylo). Pokud ho vaše ratolesti paří a vy se v tom vůbec neorientujete, jde o skvělou příležitost, jak nahlédnout pod pokličku. Pozor – po dočtení nebudete o moc moudřejší, ale v hrubých obrysech vám bude vše jasné.

 

Přátelství je někdy víc než pastelka

Zejména to, že jde o samé dobré věci, jako je přátelství, spolupráce a zabíjení virtuálních fantasy hnusáků od kostlivců po draky. A taky o těžbu, ta je podstatná a na ní celá hra stojí, ale vzhledem k tomu, že je horničení tou osamělou částí hry, tak ji autoři Sfé R. Monster, Sarah Graleyová a John J. Hill zcela vynechali. Inu. Něco vždycky musí spadnout pod stůl.

Hlavní hrdinové jsou děcka. Ale pozor, nejsou to děcka obyčejná! Říkají totiž repliky jako třeba: „Nechtěli jsme se na tebe vykašlat. Prostě jsme přinesli třetí lebku a písek duší na ni nejspíš reagoval.“ Anebo: „Budeme potřebovat Netherhvězdu, a že to dá pořádnou práci vyvolat Withera, abychom ji získali.“

Hamlet by se divil

Inu, doba je jinde a naše osobní světy se protínají méně a méně. Máme tu komiks, který v zásadě nelze bez zkušenosti s Minecraftem pochopit. Jistě, to hlavní vám dojde, ale rozdováděné, vlastně dost průměrně nakreslené postavičky juchající nad ještě ošklivěji nakreslenou lebkou… Hamlet by se divil.

Cílová skupina bude ale dozajista jásat stejně jako protagonisté. Překvapivé je, že autoři i přes předpokládaný věk čtenářů kdesi okolo šesti až deseti let neopomněli genderovou problematiku. Dvě dívčí hráčky (z pětičlenného týmu) rozebírají, jak je jim dohromady hezky a že by spolu neměly chodit jen na lebky, ale i v reálném světě, což je nečekaný zvrat! Aspoň že hlavní hrdina je Afroameričan a vše je tak v pořádku. Komiks je korektní k rasám i menšinám – můžete ho pořídit.

Bitva a komiks!

Minecraft vývojáře Marcuse Perssona je na trhu už deset let a jeho popularita evidentně neustupuje. Je proto pochopitelné, že zkouší okolní média, komiks je volbou logickou. Všechno je oficiální a o práva na Minecraft v komiksu se nakladatelé přímo prali!

Nakonec zvítězilo vydavatelství Crew, které jej zařadilo do své ediční řady Crew Kids, jež se snaží vytvořit protipól stále neotřesitelnému brandu jménem Čtyřlístek. Naleznete v ní třeba komiksy Bart Simpson, SpongeBob, My Little Pony nebo Avengers! pro menší. Takže jestli vaše děti nekutají, můžou se projet na poníkovi nebo umýt houbou.

Richard Klíčník
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.